


1 / 20
Slap af ved den indbydende 12x5 meter udendørs pool, som deles med gæsterne i gîterne, komplet med poolhus og provencalsk bar for den ultimative afslapning.
Oplev Avignons historiske by, inklusive Pavepaladset, som ligger kun 8 km væk og er let tilgængeligt med tog på 15 minutter.
Oplev en varm velkomst og personlig service fra ejerne, Nadine og Philippe, som giver dig fremragende lokale anbefalinger.
Nyd en lækker og solid morgenmad med hjemmelavet syltetøj og kager, serveret udendørs under platantræernes skygge eller i den hyggelige spisestue.
Fordyb dig i et charmerende bed and breakfast, der ligger i en traditionel Mas, og tilbyder en fredfyldt flugt i hjertet af Provence.
Nyd roen på din egen private terrasse, som tilbyder fredfyldt udsigt til haven og et behageligt sted at slappe af.
Afstand fra Le Mas de l'Amandier
Saint-Saturnin-les-Avignon:0.2 km
Popes' Palace:10.1 km
Vaucluse Spring:16.6 km
Ja, Le Mas de l'Amandier har 2 poolområden.
Nej, Le Mas de l'Amandier tillader ikke kæledyr.
Ja, Le Mas de l'Amandier har Parkering for gæster.
Indtjekning på Le Mas de l'Amandier er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .
Le Mas de l'Amandier ligger på 102 Impasse des Centenaires, 84450, Saint-Saturnin-les-Avignon i Frankrig.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.