Vælg datoer for at se nøjagtige priser
Hôtel de France et de Russie
Hôtel de France et de Russie
Hôtel de France et de Russie
Hôtel de France et de Russie
Hôtel de France et de Russie

Godt at vide

  • Gourmetrestaurant L'Escapade des Sens

    Nyd udsøgte kulinariske kreationer på hotellets gourmetrestaurant, L'Escapade des Sens, som er kendt for sine retter af høj kvalitet.

  • Charmerende have og udestue

    Slap af i den fredfyldte have eller kom helt ned i gear i den lyse udestue, som tilbyder rolige rum til dig.

  • Beliggenhed ved pilgrimsruten

    Oplev hotellets unikke beliggenhed direkte på den historiske pilgrimsrute fra Vezélay til Santiago de Compostela, perfekt for vandrere og cyklister.

  • Adgang til Flow Velo cykelruten

    Tag på cykeleventyr direkte fra hotellet, som ligger ved starten af Flow Velo cykelruten.

Denne opsummering er blevet til ved hjælp af kunstig intelligens og er muligvis ikke 100% korrekt.

Anmeldelser

9,2
Fremragende
baseret på 526 bedømmelser fra større 
hjemmesider
  • Renhed
    8,9
    Fremragende
  • Beliggenhed
    8,5
    Fremragende
  • Service
    8,9
    Fremragende
  • Komfort
    8,6
    Fremragende
  • God værdi for pengene
    8,4
    Meget godt

Populære faciliteter

  • Wi-fi i lobbyen
  • Wi-fi på værelserne
  • Parkering
  • Kæledyr tilladt
  • Restaurant
  • Hotelbar

Alle faciliteter

Overnatningsstedets faciliteter

  1. Forhal/lobby
  2. Hurtig indtjekning/udtjekning
  3. Parkering
  4. Terrasse
  5. Kæledyr tilladt
  6. Bar
  7. Ikke-rygerværelser
  8. Restaurant
  9. offentlig wi-fi
  10. Gratis wi-fi på offentlige områder
  11. Daglig rengøring
  12. Rengøring

For børn

  1. Vugge

Tilgængelighed

  1. Handicapvenligt
  2. Handicapvenlig rute
  3. Handicapvenlig parkering

Værelsesfaciliteter

  1. Badeværelse med bruser
  2. Vinduer som kan åbnes
  3. Fjernsyn
  4. Hårtørrer
  5. Centralvarme
  6. Skrivebord
  7. Telefon
  8. Pengeskab på værelset
  9. Kabel-TV
  10. Wi-fi (værelse)
  11. Ventilator
  12. Gratis wi-fi på værelset

Sportsfaciliteter

  1. Cykeludlejning
  2. Fiskeri

Hotellets tema/type

  1. Boutique-hotel

Beliggenhed

51, rue du Général Lamy, 24800, Thiviers, Frankrig

Afstand fra Hôtel de France et de Russie

:0.1 km

Thiviers:0.4 km

Château de la Marthonie:6.5 km

Château de Glane:9.7 km

Grotte de Villars:11 km

Château d'Excideuil:13.5 km

Château de Jumilhac:13.8 km

Château de Puyguilhem:13.9 km

Château de la Chapelle-Faucher:14.3 km

Abbaye Notre-Dame de Boschaud:14.8 km

Château de la Renaudie:15.7 km

Aéroport International de Limoges-Bellegarde:53.6 km

Udforsk oplevelser i nærheden

Oplysninger om overnatningsstedet

51, rue du Général Lamy, 24800, Thiviers, Frankrig

Ofte stillede spørgsmål om Hôtel de France et de Russie

  • Er der et poolområde på Hôtel de France et de Russie?

    Nej, Hôtel de France et de Russie har ingen poolområder.

  • Er kæledyr tilladt på Hôtel de France et de Russie?

    Ja, Hôtel de France et de Russie har en kæledyrspolitik, der kan variere baseret på værelsestype eller tilgængelighed. Tjek venligst direkte med hotellet for at får mere at vide om deres kæledyrspolitik.

  • Er der parkering til rådighed på Hôtel de France et de Russie?

    Ja, Hôtel de France et de Russie har Parkering, Handicapvenlig parkering for gæster.

  • Hvor ligger Hôtel de France et de Russie?

    Hôtel de France et de Russie ligger på 51, rue du Général Lamy, 24800, Thiviers i Frankrig.

  • Hvilke populære attraktioner er tæt på Hôtel de France et de Russie?

    Populære attraktioner i nærheden af Hôtel de France et de Russie inkluderer La Roque Saint-Christophe, Lascaux II.

De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.

Blandt de bedst bedømte Hotels i Thiviers

  • Château de Villars
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Gite Des Croix Bancaud
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Le Relais de Lassouts
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Le Citrus
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • L'Auberge du Fin Chapon
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Domaine De Lage
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Relais De Montgeoffroy
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Les Aromes
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • La Ferme de Laupilière
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser

Se andre overnatningssteder

Destinationer nær Hôtel de France et de Russie