


1 / 52
Du kan nyde middage med flere retter, der fremhæver sæsonens råvarer fra Hokkaido, tilberedt i hotellets egen restaurant.
Du kan bade i den alkaliske varme kilde med en pH-værdi på 9,6, som har både indendørs og udendørs kar, der efterlader huden blød.
Overnatningsstedet ligger i et isoleret skovområde 28 km fra Lake Kussharo, så du får brug for en bil, da der ikke er butikker eller offentlig transport i nærheden.
Du kan finde ro i hotellets afsidesliggende skovområde, hvor varm belysning fra lamper skaber en hyggelig stemning i alle fællesarealer.
Du kan observere lokale dyr som hjorte, mårhunde og egern direkte fra hotellets lobby og restaurant med glasvægge.
Du kan slappe af i hotellets sauna, der er udstyret med en Harvia-ovn, automatisk løyly og adgang til et koldt gys i et koldtvandsbassin.
Du kan opleve forskellige insekter, herunder møl og bær tæger, da hotellet er omgivet af tæt skov i de varmere måneder.
Mange af værelserne har ikke eget badeværelse, så du skal benytte de fælles onsen-faciliteter.
Dette hotel er et fredfyldt, historisk tilflugtssted, ideelt for par og solorejsende, der søger en rolig flugt midt i naturen. Ejendommen ligger i et afsidesliggende skovområde og tilbyder direkte adgang til vandrestier og en fantastisk udsigt til nattehimlen. Højdepunktet blandt faciliteterne er det store onsen-område med både indendørs og udendørs bade, herunder private muligheder for ultimativ afslapning. Gæsterne roser konsekvent det opmærksomme og venlige personale og de lækre, varierede middagsmenuer, især sukiyaki. For en virkelig fordybende oplevelse kan du overveje at booke et værelse med en privat onsen for at nyde de fredfyldte omgivelser i fuldstændig privatliv.
092-0222, Japan, Tsubetsu, Abashiri District, Tsubetsu, Kamisato, 738番地
092-0222, Japan, Tsubetsu, Abashiri District, Tsubetsu, Kamisato, 738番地
Nej, Moritsubetsu har ingen poolområder.
Nej, Moritsubetsu tillader ikke kæledyr.
Ja, Moritsubetsu har Parkering, Handicapvenlig parkering for gæster.
Indtjekning på Moritsubetsu er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .
Moritsubetsu ligger på Abashiri District, Tsubetsu, Kamisato, 738番地, 092-0222, Tsubetsu i Japan.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.