af977 kr.
Se priser fra 7 hjemmesider
Motel One Wien-Staatsoper
Motel One Wien-Staatsoper
Motel One Wien-Staatsoper
Motel One Wien-Staatsoper
Motel One Wien-Staatsoper

Godt at vide

  • Operatematisk indretning

    Fordyb dig i en sofistikeret atmosfære, hvor indretningen hylder den nærliggende Statsopera gennem teatralske siddepladser og kunst.

  • Nærhed til Karlsplatz transportknudepunkt

    Få adgang til hele byen via U-Bahn, sporvogn og buslinjer, der ligger kun 200 meter væk ved en af Wiens bedst forbundne transitstationer.

  • Kæledyrsvenlig velkomstservice

    Tag din pelsede ven med og nyd dedikerede faciliteter, herunder et soppetæppe, foderskåle og godbidder, der leveres ved ankomsten.

  • Strømlinet digital check-in

    Nyd en problemfri ankomst med ekspres check-in muligheder og en udtjekningstid kl. 12.00, perfekt for dem, der deltager i sene operaforestillinger.

  • Moderne regnbrusere

    Slap af i elegante, moderne badeværelser udstyret med forfriskende regnbrusere og førsteklasses økologiske toiletartikler.

  • Sofistikeret ginbar åben døgnet rundt

    Nyd en drink når som helst i den stilfulde lounge, som har en omfattende ginmenu og et udvalg af sene snacks som Caprese-sandwich.

Denne opsummering er blevet til ved hjælp af kunstig intelligens og er muligvis ikke 100% korrekt.

Sammenlign med lignende overnatningssteder

Valgt overnatningssted

  • Gratis wi-fi
  • Kæledyr tilladt
  • Aircondition
af977 kr.
Se priser fra 7 hjemmesider

Lignende overnatningssteder

    • Gratis wi-fi
    • Aircondition
    • Restaurant
    af500 kr.
    Se priser fra 5 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Pool
    • Spa
    af892 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Restaurant
    af388 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Kæledyr tilladt
    • Aircondition
    af1.080 kr.
    Se priser fra 16 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Kæledyr tilladt
    af522 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Kæledyr tilladt
    • Aircondition
    af1.071 kr.
    Se priser fra 14 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Aircondition
    af1.272 kr.
    Se priser fra 13 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Pool
    • Parkering
    af1.472 kr.
    Se priser fra 15 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Pool
    • Spa
    af2.501 kr.
    Se priser fra 18 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Kæledyr tilladt
    af995 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Aircondition
    af921 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Aircondition
    af993 kr.
    Se priser fra 11 hjemmesider

Pristendens

Baseret på de laveste priser på trivago i løbet af de sidste 30 dage
2.336 kr.
1.170 kr.
0 kr.

Jeu, 10/09/26

1.711 kr.

Ven, 11/09/26

1.813 kr.

Sam, 12/09/26

1.868 kr.

Dim, 13/09/26

977 kr.

Lun, 14/09/26

1.320 kr.

Mar, 15/09/26

1.243 kr.

Mer, 16/09/26

1.375 kr.

Jeu, 17/09/26

1.961 kr.

Ven, 18/09/26

1.607 kr.

Sam, 19/09/26

1.555 kr.

Dim, 20/09/26

977 kr.

Lun, 21/09/26

1.180 kr.

Mar, 22/09/26

1.414 kr.

Mer, 23/09/26

1.727 kr.

Jeu, 24/09/26

1.790 kr.

Ven, 25/09/26

2.336 kr.

Sam, 26/09/26

1.305 kr.

Dim, 27/09/26

899 kr.

Lun, 28/09/26

1.360 kr.

Mar, 29/09/26

N/A

Mer, 30/09/26

N/A

Jeu, 01/10/26

N/A

Ven, 02/10/26

N/A

Sam, 03/10/26

2.055 kr.

Dim, 04/10/26

N/A

Lun, 05/10/26

N/A

Mar, 06/10/26

N/A

Mer, 07/10/26

1.641 kr.

Jeu, 08/10/26

N/A

Ven, 09/10/26

N/A

Sam, 10/10/26

1.641 kr.

Dim, 11/10/26

N/A

Lun, 12/10/26

N/A

Mar, 13/10/26

N/A

Mer, 14/10/26

N/A

Jeu, 15/10/26

N/A

Ven, 16/10/26

1.227 kr.

Sam, 17/10/26

1.477 kr.

Dim, 18/10/26

N/A

Lun, 19/10/26

N/A

Mar, 20/10/26

N/A

Mer, 21/10/26

N/A

Jeu, 22/10/26

N/A

Ven, 23/10/26

N/A

Sam, 24/10/26

977 kr.

Anmeldelser

8,7
Fremragende
baseret på 14.227 bedømmelser fra større 
hjemmesider

Opsummering af anmeldelser

Opsummeret vha. kunstig intelligens baseret på 1.000+ gæsteanmeldelser

Dette hotel er et alsidigt bycentrum, ideelt for turister og par, der søger en pulserende byoplevelse. Dets uovertrufne centrale beliggenhed i Wien placerer gæsterne i gåafstand fra store attraktioner og tilbyder enestående adgang til offentlig transport. Hotellets døgnåbne bar med en dedikeret ginmenu skiller sig ud som en vigtig facilitet, der tilbyder et livligt socialt knudepunkt. Gæsterne roser konsekvent personalets opmærksomme og imødekommende natur og den varierede morgenmadsbuffet af høj kvalitet. For et mere roligt ophold anbefales gæster at vælge et værelse mod den indre gårdhave.

Vurderet over gennemsnittet for Wien

Gæsteanmeldelser

Fremragende56%
Meget godt28%
Godt8%
Rimeligt4%
Skuffende4%

Populære faciliteter

  • Wi-fi i lobbyen
  • Wi-fi på værelserne
  • Kæledyr tilladt
  • Aircondition
  • Hotelbar

Alle faciliteter

Overnatningsstedets faciliteter

  1. Forhal/lobby
  2. Hurtig indtjekning/udtjekning
  3. Elevator
  4. Kæledyr tilladt
  5. Bar
  6. Mødelokaler
  7. Ikke-rygerværelser
  8. Døgnåben reception
  9. offentlig wi-fi
  10. Bagageopbevaring
  11. Daglig rengøring
  12. Rengøring

Tilgængelighed

  1. Handicapvenligt

Værelsesfaciliteter

  1. Badeværelse med bruser
  2. Vinduer som kan åbnes
  3. Fjernsyn
  4. Hårtørrer
  5. Centralvarme
  6. Aircondition
  7. Satellit-TV
  8. Skrivebord
  9. Kabel-TV
  10. Wi-fi (værelse)
  11. Gratis wi-fi på værelset
  12. Fladskærms-tv

Beliggenhed

Elisabethstraße 5, 1010, Wien, Østrig

Afstand fra Motel One Wien-Staatsoper

Karlsplatz:0.1 km

Vienna State Opera:0.2 km

Hofburg Palace:0.5 km

Imperial Crypt:0.5 km

Museum Of Art History:0.5 km

Karlskirche:0.5 km

:0.8 km

Saint Stephen's Cathedral:0.8 km

Belvedere:1.3 km

Hundertwasserhaus:2 km

Ernst-Happel-Stadion:4 km

Vienna International Airport:18 km

Udforsk oplevelser i nærheden

Oplysninger om overnatningsstedet

Elisabethstraße 5, 1010, Wien, Østrig

Ofte stillede spørgsmål om Motel One Wien-Staatsoper

  • Er der et poolområde på Motel One Wien-Staatsoper?

    Nej, Motel One Wien-Staatsoper har ingen poolområder.

  • Er kæledyr tilladt på Motel One Wien-Staatsoper?

    Ja, Motel One Wien-Staatsoper har en kæledyrspolitik, der kan variere baseret på værelsestype eller tilgængelighed. Tjek venligst direkte med hotellet for at får mere at vide om deres kæledyrspolitik.

  • Er der parkering til rådighed på Motel One Wien-Staatsoper?

    Nej, Motel One Wien-Staatsoper tilbyder ikke parkering.

  • Hvad er indtjeknings- og udtjekningstidspunkterne på Motel One Wien-Staatsoper?

    Indtjekning på Motel One Wien-Staatsoper er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .

  • Hvor ligger Motel One Wien-Staatsoper?

    Motel One Wien-Staatsoper ligger på Elisabethstraße 5, 1010, Wien i Østrig.

De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.

Blandt de bedst bedømte Hotels i Wien

  • MOOONS Vienna
    af632 kr.
    Se priser fra 17 hjemmesider
  • Jaz in the City Vienna
    af727 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
  • Premier Inn Wien City Hauptbahnhof
    af388 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
  • Hilton Vienna Waterfront
    af892 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
  • NH Wien Belvedere
    af610 kr.
    Se priser fra 16 hjemmesider
  • arte Hotel Wien Stadthalle
    af406 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
  • Habyt Vienna
    af511 kr.
    Se priser fra 5 hjemmesider
  • Hotel Strudlhof Vienna
    af513 kr.
    Se priser fra 15 hjemmesider
  • Somerset Schönbrunn Vienna
    af534 kr.
    Se priser fra 10 hjemmesider

Destinationer nær Motel One Wien-Staatsoper