- Gratis wi-fi
- Spa
- Parkering

1 / 1
Du kan gå de 200 meter til Dolonne-kabelbanen, som giver dig nem adgang til de lokale pister.
Du bor i en bygning fra det 19. århundrede direkte ved bredden af floden Dora Baltea, hvor du kan nyde udsigten over de omkringliggende alpetoppe.
Spaområdet på stedet, herunder saunaer og boblebade, er i øjeblikket lukket og ikke tilgængeligt for gæster.
Slap af i store, opvarmede værelser, der bliver gjort rent hver dag og har eget badeværelse.
Benyt det dedikerede skirum til sikker opbevaring af dit udstyr under dit ophold.
Indkvarteringen er præget af ældre møbler og badeværelsesfaciliteter, som trænger til en renovering.
Det kan være upraktisk at læsse bagage af og på i vintermånederne på grund af sneforholdene.
Vær opmærksom på, at værelser, der vender ud mod floden Dora Baltea, kan være præget af en del støj fra det strømmende vand.
Dette charmerende, rustikke hotel er ideelt for ski-entusiaster og turister, der søger god værdi i maleriske alpine omgivelser. Den fremragende beliggenhed giver direkte adgang til Dolonne skiliften og nem gåafstand til byens centrum. Hotellets meget roste, righoldige og varierede morgenmad er et fremragende træk, der giver en god start på aktive dage. Gæsterne roser konsekvent personalets enestående venlighed og hjælpsomhed, hvilket forbedrer den samlede oplevelse. For et mere roligt ophold bør gæster anmode om værelser, der ikke vender ud mod Dora Baltea-floden.
Str. Dolonne Courmayeur, 27, 11013, Courmayeur, Italien
Str. Dolonne Courmayeur, 27, 11013, Courmayeur, Italien
Nej, Hotel Tavernier har ingen poolområder.
Ja, Hotel Tavernier har en kæledyrspolitik, der kan variere baseret på værelsestype eller tilgængelighed. Tjek venligst direkte med hotellet for at får mere at vide om deres kæledyrspolitik.
Ja, Hotel Tavernier har Parkering for gæster.
Hotel Tavernier ligger på Str. Dolonne Courmayeur, 27, 11013, Courmayeur i Italien.
Populære attraktioner i nærheden af Hotel Tavernier inkluderer Avoriaz 1800 Portes du Soleil, Station de ski de Val d'Isère, Station de ski La plagne - Belle plagne, Courchevel la station de ski, La Rosière, 4 Vallées, Domaine Morzine - Les Gets, Telecabina Aosta-Pila.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.