


1 / 4
Spis på restauranten og oplev lokale, sæsonbestemte retter, herunder den signaturret, som er en dobbeltbagt Wensleydale-ostesoufflé.
Vælg mellem indkvartering i enten hovedhuset fra det 18. århundrede eller de ombyggede stalde, hvor nogle værelser har direkte adgang til gårdhaven.
Gæster har rapporteret om lejlighedsvise forsinkelser i betjeningen og personalemangel i de travleste spisetider.
Slap af i det hyggelige, traditionelle pubområde, der byder på åbne pejse og et udvalg af lokale real ales.
Besøg dette stenhus fra det 18. århundrede i East Witton, som giver direkte adgang til vandreruter og seværdigheder i nærheden, såsom Aysgarth Falls.
Bo på udvalgte hundevenlige værelser og nyd den imødekommende atmosfære i den traditionelle pub sammen med din firbenede ven.
Nogle værelser har oplyste brandsikkerhedsskilte over dørene, hvilket kan være forstyrrende, hvis du er lysfølsom, når du sover.
Værelserne er fordelt mellem hovedhuset og de ombyggede stalde, og visse ældre værelser i hovedbygningen bærer præg af slid og trænger til en renovering.
Afstand fra The Blue Lion
Middleham Castle:2.4 km
Middleham:2.5 km
Jervaulx Abbey:2.7 km
Coverham Abbey:3.9 km
Leyburn:5.1 km
Snape Castle:11.8 km
Bolton Castle:12.5 km
Bedale Leech House:12.5 km
How Stean Gorge:13.6 km
Richmond Castle:14.9 km
Georgian Theatre Royal:15.2 km
Teesside International Airport:35.1 km
Nej, The Blue Lion har ingen poolområder.
Ja, The Blue Lion har en kæledyrspolitik, der kan variere baseret på værelsestype eller tilgængelighed. Tjek venligst direkte med hotellet for at får mere at vide om deres kæledyrspolitik.
Ja, The Blue Lion har Parkering for gæster.
The Blue Lion ligger på The Blue Lion Hotel, DL84SN, Middleham i Storbritannien.
Populære attraktioner i nærheden af The Blue Lion inkluderer Bolton Abbey, International Airport Leeds Bradford, The World of James Herriot, Ribblehead Viaduct.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.