af257 kr.
Se priser fra 8 hjemmesider
The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home
The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home
The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home
The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home
The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home

Godt at vide

  • Olympisk infinity-pool

    Nyd en forfriskende svømmetur i den store udendørs pool, mens du nyder panoramaudsigten over Kuala Lumpurs skyline og det ikoniske PNB 118-tårn.

  • Wellness-faciliteter i højden

    Slap af i tagterrassens boblebad, dampbad eller sauna efter en træning i det veludstyrede fitnesscenter med udsigt over den pulserende by nedenfor.

  • Familievenlige rekreative områder

    Oplev dedikerede områder for børn, herunder et stort svømmeområde og en legeplads, hvilket gør det til et ideelt valg for familier, der rejser sammen.

  • Central Bukit Bintang nærhed

    Udforsk hjertet af byen med en 10-minutters gåtur til Pavilion Mall og den livlige Jalan Alor madgade for autentiske lokale delikatesser.

  • Fleksibel udtjekningsplanlægning

    Bemærk, at administrationskontoret åbner kl. 9.00 for returnering af nøgler og refusion af depositum. Planlæg venligst din afrejse til lufthavnen derefter.

  • Moderne byboligkoncept

    Oplev et moderne ophold i en højhuslejlighed designet til langvarig bekvemmelighed med private opholdsområder og tekøkkener.

  • Integreret detailhandel i stueetagen

    Få adgang til vigtige tjenester uden at forlade ejendommen, med en 7-Eleven, en købmand og et apotek lige under lejlighederne.

Denne opsummering er blevet til ved hjælp af kunstig intelligens og er muligvis ikke 100% korrekt.

Pristendens

Baseret på de laveste priser på trivago i løbet af de sidste 30 dage
399 kr.
200 kr.
0 kr.

Fri, 11/09/26

333 kr.

Sat, 12/09/26

399 kr.

Sun, 13/09/26

274 kr.

Mon, 14/09/26

280 kr.

Tue, 15/09/26

314 kr.

Wed, 16/09/26

N/A

Thu, 17/09/26

N/A

Fri, 18/09/26

344 kr.

Sat, 19/09/26

391 kr.

Sun, 20/09/26

281 kr.

Mon, 21/09/26

N/A

Tue, 22/09/26

266 kr.

Wed, 23/09/26

N/A

Thu, 24/09/26

N/A

Fri, 25/09/26

N/A

Sat, 26/09/26

368 kr.

Sun, 27/09/26

N/A

Mon, 28/09/26

N/A

Tue, 29/09/26

N/A

Wed, 30/09/26

N/A

Thu, 01/10/26

N/A

Fri, 02/10/26

N/A

Sat, 03/10/26

N/A

Sun, 04/10/26

N/A

Mon, 05/10/26

260 kr.

Tue, 06/10/26

N/A

Wed, 07/10/26

N/A

Thu, 08/10/26

262 kr.

Fri, 09/10/26

N/A

Sat, 10/10/26

N/A

Sun, 11/10/26

N/A

Mon, 12/10/26

N/A

Tue, 13/10/26

N/A

Wed, 14/10/26

N/A

Thu, 15/10/26

N/A

Fri, 16/10/26

N/A

Sat, 17/10/26

N/A

Sun, 18/10/26

N/A

Mon, 19/10/26

257 kr.

Tue, 20/10/26

N/A

Wed, 21/10/26

N/A

Thu, 22/10/26

N/A

Fri, 23/10/26

N/A

Sat, 24/10/26

N/A

Sun, 25/10/26

N/A

Mon, 26/10/26

264 kr.

Tue, 27/10/26

N/A

Wed, 28/10/26

N/A

Anmeldelser

7,3
baseret på 2.496 bedømmelser fra større 
hjemmesider

Opsummering af anmeldelser

Opsummeret vha. kunstig intelligens baseret på 100+ gæsteanmeldelser

Dette hotel er et alsidigt bycentrum, ideelt for familier og turister, der søger et pulserende ophold i Kuala Lumpur. Dets strategiske beliggenhed giver nem adgang til attraktioner som Chinatown og Petaling Street. Ejendommen kan prale af en stor swimmingpool med imponerende udsigt, hvilket giver en fantastisk mulighed for afslapning og sjov for hele familien. Gæsterne roser konsekvent det hjælpsomme og venlige receptionsteam. For dem, der søger ekstra plads og privatliv, kan det overvejes at booke et værelse med skillevægge, da nogle større enheder er genopdelte opholdsområder.

Populære faciliteter

  • Wi-fi i lobbyen
  • Wi-fi på værelserne
  • Pool
  • Spa
  • Parkering
  • Aircondition
  • Restaurant
  • Motionscenter

Alle faciliteter

Overnatningsstedets faciliteter

  1. Café
  2. Motionscenter
  3. Parkering
  4. Udendørs pool
  5. Supermarked
  6. Mødelokaler
  7. Computer med internet
  8. Restaurant
  9. Spacenter
  10. Vaskemaskine
  11. Allergivenlige værelser
  12. Læge på stedet

Wellness

  1. Dampbad
  2. Sauna
  3. Boblebad

Værelsesfaciliteter

  1. Badeværelse med bruser
  2. Strygebræt
  3. Fjernsyn
  4. Hårtørrer
  5. Elkedel
  6. Aircondition
  7. Sminkespejl
  8. Satellit-TV
  9. Telefon
  10. Pengeskab på værelset
  11. Kabel-TV
  12. Køkken

Sportsfaciliteter

  1. Golfbane
  2. Fitness
  3. Minigolf

For børn

  1. Legeplads

Mad og drikkevarer

  1. Halal mad

Beliggenhed

2 Jalan Robertson, 50150, Kuala Lumpur, Malaysia

Afstand fra The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home

Plaza Rakyat:0.1 km

Merdeka Stadium:0.6 km

Petaling Street:0.7 km

Kuala Lumpur Tower:1 km

Sultan Abdul Samad Building:1.2 km

Independence Square:1.3 km

:1.8 km

Petronas Towers:1.8 km

National Monument:2.3 km

National Palace:4.9 km

Bukit Jalil National Stadium:10 km

Kuala Lumpur International Airport:45.3 km

Udforsk oplevelser i nærheden

Oplysninger om overnatningsstedet

2 Jalan Robertson, 50150, Kuala Lumpur, Malaysia

Ofte stillede spørgsmål om The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home

  • Er der et poolområde på The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home?

    Ja, The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home har 2 poolområden.

  • Er kæledyr tilladt på The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home?

    Nej, The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home tillader ikke kæledyr.

  • Er der parkering til rådighed på The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home?

    Ja, The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home har Parkering for gæster.

  • Hvad er indtjeknings- og udtjekningstidspunkterne på The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home?

    Indtjekning på The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .

  • Hvor ligger The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home?

    The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home ligger på 2 Jalan Robertson, 50150, Kuala Lumpur i Malaysia.

De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.

Blandt de bedst bedømte Hotels i Kuala Lumpur

  • Four Points by Sheraton Kuala Lumpur, Chinatown
    af600 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
  • Grand Hyatt Kuala Lumpur
    af964 kr.
    Se priser fra 13 hjemmesider
  • Sunway Putra Hotel Kuala Lumpur
    af359 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
  • JW Marriott Hotel Kuala Lumpur
    af928 kr.
    Se priser fra 16 hjemmesider
  • PARKROYAL COLLECTION Kuala Lumpur
    af753 kr.
    Se priser fra 13 hjemmesider
  • Four Points by Sheraton Kuala Lumpur, City Centre
    af770 kr.
    Se priser fra 6 hjemmesider
  • Berjaya Times Square Hotel, Kuala Lumpur
    af260 kr.
    Se priser fra 14 hjemmesider
  • The Ohana Suite
    af115 kr.
    Se priser fra 2 hjemmesider
  • Tamu Hotel & Suites Kuala Lumpur
    af365 kr.
    Se priser fra 13 hjemmesider

Destinationer nær The Robertson @ Bukit Bintang by Luxe Home