Se priser fra 18 hjemmesider
af933 kr.
Warwick Brussels
Warwick Brussels
Warwick Brussels
Warwick Brussels
Warwick Brussels

Om Warwick Brussels

  • Hemmelig tagbar og terrasse

    Nyd signaturcocktails, mens du beundrer den 360-graders panoramaudsigt over Bruxelles' skyline og det oplyste rådhustårn ved solnedgang.

  • Spisning i victoriansk stil på Chutney's

    Oplev et elegant brasserie med klassisk victoriansk indretning og en charmerende terrasse, hvor du kan nyde belgiske specialiteter i en raffineret atmosfære.

  • Wellnesscenter med finsk sauna

    Slap af efter en dag med sightseeing med gratis adgang til fitnesscenteret på stedet og en traditionel træbeklædt sauna og dampbad.

  • Nærhed til historiske Grand Place

    Oplev byens hjerte med et ophold kun 300 meter fra den ikoniske Grand Place og to minutters gang fra Bruxelles Centralstation.

  • Underjordisk parkeringsservice på stedet

    Nyd den sjældne bekvemmelighed ved sikker, underjordisk parkering på stedet med professionel parkeringsservice i den begrænsede fodgængerzone i byens centrum.

  • Sofistikerede marmorbadeværelser

    Slap af i luksuriøse badeværelser udført i fin marmor, med dybe badekar og premium toiletartikler for en spa-lignende oplevelse.

  • Stemningsfuld lobby-pianobar

    Oplev sofistikerede aftener med levende musik og et bredt udvalg af internationale spiritus i hyggelige, traditionelle omgivelser.

Det 4-stjernede Warwick Brussels er et renoveret hotel i en historisk bygning, beliggende to minutters gang fra Grand Place og Bruxelles Hovedbanegård. Det tilbyder en tagbar med udsigt over byen samt den belgiske brasserie-restaurant Chutney's. Gæster har adgang til et fitnesscenter og en sauna, og der tilbydes parkeringsservice. Royal Suite inkluderer en privat sauna. Hotellet har en bedømmelse på 8,3 baseret på over 20.000 anmeldelser, hvor gæsterne især fremhæver beliggenheden, udsigten og atmosfæren positivt.

Denne opsummering er blevet til ved hjælp af kunstig intelligens og er muligvis ikke 100% korrekt.

Sammenlign med lignende overnatningssteder

Valgt overnatningssted

  • Gratis wi-fi
  • Parkering
  • Kæledyr tilladt
Se priser fra 18 hjemmesider
af933 kr.

Lignende overnatningssteder

    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Kæledyr tilladt
    Se priser fra 15 hjemmesider
    af766 kr.
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Kæledyr tilladt
    Se priser fra 17 hjemmesider
    af603 kr.
    • Gratis wi-fi
    • Spa
    • Parkering
    Se priser fra 14 hjemmesider
    af680 kr.
    • Gratis wi-fi
    • Kæledyr tilladt
    • Aircondition
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Aircondition
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    • Gratis wi-fi
    • Spa
    • Aircondition
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    • Gratis wi-fi
    Se priser fra 14 hjemmesider
    af873 kr.
    • Gratis wi-fi
    • Kæledyr tilladt
    • Aircondition
    Se priser fra 15 hjemmesider
    af1.221 kr.
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Kæledyr tilladt
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Kæledyr tilladt
    Se priser fra 17 hjemmesider
    af1.012 kr.
    • Gratis wi-fi
    • Restaurant
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser

Pristendens

Baseret på de laveste priser på trivago i løbet af de sidste 30 dage
3.487 kr.
1.745 kr.
0 kr.

Tir., 06/10/26

2.519 kr.

Ons., 07/10/26

2.133 kr.

Tor., 08/10/26

2.043 kr.

Fre., 09/10/26

1.519 kr.

Lør., 10/10/26

1.455 kr.

Søn., 11/10/26

1.449 kr.

Man., 12/10/26

2.978 kr.

Tir., 13/10/26

3.487 kr.

Ons., 14/10/26

2.364 kr.

Tor., 15/10/26

2.203 kr.

Fre., 16/10/26

1.156 kr.

Lør., 17/10/26

1.574 kr.

Søn., 18/10/26

1.119 kr.

Man., 19/10/26

1.455 kr.

Tir., 20/10/26

2.014 kr.

Ons., 21/10/26

1.917 kr.

Tor., 22/10/26

1.687 kr.

Fre., 23/10/26

1.362 kr.

Lør., 24/10/26

1.570 kr.

Søn., 25/10/26

1.050 kr.

Man., 26/10/26

1.375 kr.

Tir., 27/10/26

1.491 kr.

Ons., 28/10/26

N/A

Tor., 29/10/26

N/A

Fre., 30/10/26

N/A

Lør., 31/10/26

1.541 kr.

Søn., 01/11/26

1.156 kr.

Man., 02/11/26

1.360 kr.

Tir., 03/11/26

1.655 kr.

Ons., 04/11/26

N/A

Tor., 05/11/26

N/A

Fre., 06/11/26

N/A

Lør., 07/11/26

2.561 kr.

Søn., 08/11/26

1.314 kr.

Man., 09/11/26

N/A

Tir., 10/11/26

N/A

Ons., 11/11/26

1.542 kr.

Tor., 12/11/26

1.398 kr.

Fre., 13/11/26

N/A

Lør., 14/11/26

N/A

Søn., 15/11/26

N/A

Man., 16/11/26

N/A

Tir., 17/11/26

N/A

Ons., 18/11/26

2.877 kr.

Tor., 19/11/26

1.921 kr.

Fre., 20/11/26

N/A

Lør., 21/11/26

1.481 kr.

Søn., 22/11/26

N/A

Man., 23/11/26

N/A

Tir., 24/11/26

N/A

Ons., 25/11/26

N/A

Tor., 26/11/26

1.542 kr.

Fre., 27/11/26

N/A

Lør., 28/11/26

1.836 kr.

Anmeldelser

8,4
Meget godt
baseret på 19.690 bedømmelser fra større 
hjemmesider

Opsummering af anmeldelser

Opsummeret vha. kunstig intelligens baseret på 1.000+ gæsteanmeldelser

Dette hotel er et alsidigt knudepunkt, der henvender sig ligeligt til både turister og forretningsrejsende, og tilbyder en pålidelig og prisvenlig oplevelse. Den fremragende centrale beliggenhed placerer gæsterne kun få minutter fra Grand Place og Bruxelles Centralstation, ideelt til at udforske byen og omegn. Ejendommen kan prale af en populær tagbar med behagelig udsigt, et veludstyret fitnesscenter og bekvem parkering på stedet. Gæsterne roser konsekvent den opmærksomme og professionelle service fra personalet og den omfattende, varierede morgenmadsbuffet. For et fredeligt ophold kan du overveje at anmode om et værelse, der vender væk fra den travle gade.

Vurderet over gennemsnittet for Bruxelles

Gæsteanmeldelser

Fremragende53%
Meget godt22%
Godt13%
Rimeligt5%
Skuffende7%

Populære faciliteter

  • Wi-fi i lobbyen
  • Wi-fi på værelserne
  • Parkering
  • Kæledyr tilladt
  • Aircondition
  • Restaurant
  • Hotelbar
  • Motionscenter

Alle faciliteter

Overnatningsstedets faciliteter

  1. Businesscenter
  2. Forhal/lobby
  3. Hurtig indtjekning/udtjekning
  4. Elevator
  5. Motionscenter
  6. Parkering
  7. Terrasse
  8. Portierservice
  9. Kæledyr tilladt
  10. Bar
  11. Værdiskab på hotellet
  12. Mødelokaler

Wellness

  1. Dampbad
  2. Sauna

For børn

  1. Børnepasning
  2. Måltider til børn

Værelsesfaciliteter

  1. Badeværelse med bruser
  2. Strygebræt
  3. Vinduer som kan åbnes
  4. Fjernsyn
  5. Hårtørrer
  6. Centralvarme
  7. Elkedel
  8. Aircondition
  9. Minibar
  10. Betalings-tv
  11. Skrivebord
  12. Lille lounge

Sportsfaciliteter

  1. Billiard
  2. Fitness

Hotellets tema/type

  1. Konferencehotel

Hotellets egenskaber

  1. Familievenlige faciliteter
  2. LGBTQ+-venligt

Tilgængelighed

  1. Handicapvenlig rute
  2. Handicapvenlig parkering

Beliggenhed

Duquesnoystraat 5, 1000, Bruxelles, Belgien
Højdepunkt
Nærhed til historiske Grand Place
Oplev byens hjerte med et ophold kun 300 meter fra den ikoniske Grand Place og to minutters gang fra Bruxelles Centralstation.

Afstand fra Warwick Brussels

Brussels-Central:0.2 km

Bruxelles:0.3 km

Saint Michael And Gudula Cathedral:0.5 km

Royal Museums Of Fine Arts Of Belgium:0.5 km

Royal Palace:0.7 km

Palace Of Justice:1 km

National Basilica Of The Sacred Heart:3.6 km

Royal Palace Of Laeken:4.6 km

Atomium:5.6 km

King Baudouin Stadium:5.8 km

Brussels Airport:11.3 km

Lion's Mound:18.9 km

Udforsk oplevelser i nærheden

Oplysninger om overnatningsstedet

Duquesnoystraat 5, 1000, Bruxelles, Belgien

Ofte stillede spørgsmål om Warwick Brussels

  • Er der et poolområde på Warwick Brussels?

    Nej, Warwick Brussels har ingen poolområder.

  • Er kæledyr tilladt på Warwick Brussels?

    Ja, Warwick Brussels har en kæledyrspolitik, der kan variere baseret på værelsestype eller tilgængelighed. Tjek venligst direkte med hotellet for at får mere at vide om deres kæledyrspolitik.

  • Er der parkering til rådighed på Warwick Brussels?

    Ja, Warwick Brussels har Parkering, Handicapvenlig parkering for gæster.

  • Hvad er indtjeknings- og udtjekningstidspunkterne på Warwick Brussels?

    Indtjekning på Warwick Brussels er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .

  • Hvor ligger Warwick Brussels?

    Warwick Brussels ligger på Duquesnoystraat 5, 1000, Bruxelles i Belgien.

De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.

Blandt de bedst bedømte Hotels i Bruxelles

  • YOOMA Urban Lodge
    Se priser fra 14 hjemmesider
    af680 kr.
  • Best Western City Centre
    Se priser fra 16 hjemmesider
    af561 kr.
  • ibis Brussels Expo Atomium
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Hotel The Moon
    Se priser fra 11 hjemmesider
    af810 kr.
  • Populært valg
    Hotel Le Plaza Brussels
    Se priser fra 16 hjemmesider
    af879 kr.
  • Manos Stephanie Hotel
    Se priser fra 14 hjemmesider
    af1.497 kr.
  • easyHotel Brussels City Centre
    Se priser fra 17 hjemmesider
    af594 kr.
  • Hotel Expo
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Warwick Brussels
    Se priser fra 18 hjemmesider
    af933 kr.

Destinationer nær Warwick Brussels