


1 / 29
Gå direkte fra ejendommen til atollens lagune og koralrev, hvor du kan svømme og snorkle.
Aftal lufthavnstransport og lokale ø-ture direkte med ejendommens stedlige leder.
Indretningen af de enkelte værelser varierer, og nogle enheder mangler gardiner eller aircondition afhængigt af, hvilket værelse du booker.
Oplev Clunies-Ross-familiens forfædres hjem, en fredet ejendom med originale træpaneler og antikke møbler.
Lej cykler, buggies eller ejendommens speedbåd for at udforske Home Island og det omkringliggende vand.
Slap af i den fælles balsal eller gå på opdagelse i samlingen på 2.000 bøger i det historiske palæ.
Visse områder af den historiske ejendom, herunder landskabspleje og specifikke inventardele på værelserne, kræver løbende vedligeholdelse og reparationer.
Udvalget af dagligvarer på Home Island er begrænset, og priserne er højere sammenlignet med det australske fastland.
Afstand fra Oceania House Hotel
Muslim Cemetery:1.6 km
Snorkeling in the Rip:3 km
Yacht Club:8.9 km
Southernmost Point of Asia:9.8 km
Cocos (Keeling) Islands Airport:10.1 km
Cocos Islands:10.3 km
Nej, Oceania House Hotel har ingen poolområder.
Nej, Oceania House Hotel tillader ikke kæledyr.
Ja, Oceania House Hotel har Parkering for gæster.
Oceania House Hotel ligger på Lot 1000, Jalan Pantai, 6799, Cocos Islands i Australien.
Populære attraktioner i nærheden af Oceania House Hotel inkluderer Cocos (Keeling) Islands Airport.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.