- Gratis wi-fi
- Aircondition
- Hårtørrer



1 / 71
Du kan gå til Repubblica Metrostation på bare 5 minutter, hvilket gør det nemt at komme rundt i hele byen.
Du kan holde en behagelig temperatur på værelset takket være aircondition, som findes i alle boligenheder.
Du bør give besked om dit forventede ankomsttidspunkt i forvejen, så personalet er klar til at tage imod dig ved indtjekning.
Du kan vælge bestemte lejligheder, hvor du får adgang til et fuldt udstyret tekøkken og din egen private balkon.
Du kan altid spørge personalet i receptionen til råds om lokale restauranter, booking af ture eller opbevaring af din bagage.
I visse værelseskategorier finder du dit private badeværelse placeret uden for selve værelset.
Du skal være opmærksom på, at du skal gå op ad flere trapper for at nå dit værelse, da ejendommen ikke har en elevator.
Via del Macao, 9, 00185, Rom, Italien
Via del Macao, 9, 00185, Rom, Italien
Nej, The Place in Rome har ingen poolområder.
Nej, The Place in Rome tillader ikke kæledyr.
Nej, The Place in Rome tilbyder ikke parkering.
Indtjekning på The Place in Rome er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .
The Place in Rome ligger på Via del Macao, 9, 00185, Rom i Italien.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.