


1 / 69
Book et opgraderet værelse for at få adgang til en privat balkon med direkte udsigt over Saint-Guirec-stranden.
Du kan gå til den sandrige Saint-Guirec Beach og kystvandreruten GR34 på få sekunder.
Der er et begrænset antal parkeringspladser på stedet, og du bør reservere plads på forhånd for at sikre, at der er plads til din bil.
Du kan spørge personalet til råds, hvis du ønsker personlige anbefalinger til lokale restauranter og vandreruter i området.
Du kan anmode om et værelse, hvor kæledyr er velkomne, og få stillet en pude og en vandskål til din hund til rådighed ved ankomst.
Bygningen har ingen elevator, så du skal benytte trapperne for at komme op til de øverste etager.
Afstand fra Hotel De L'Europe
Costaérès Castle:0.6 km
Perros-Guirec:4 km
Kergrist Castle:19.1 km
Nej, Hotel De L'Europe har ingen poolområder.
Ja, Hotel De L'Europe har en kæledyrspolitik, der kan variere baseret på værelsestype eller tilgængelighed. Tjek venligst direkte med hotellet for at får mere at vide om deres kæledyrspolitik.
Ja, Hotel De L'Europe har Handicapvenlig parkering for gæster.
Indtjekning på Hotel De L'Europe er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .
Hotel De L'Europe ligger på PLOUMANACH - Face à la plage de Saint-Guirec, 158 Rue Saint-Guirec, 22700, Perros-Guirec i Frankrig.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.