


1 / 33
Du kan nyde lokale retter og friskfanget fisk og skaldyr på restauranten, som har en bar dekoreret med mosaikfliser.
Du kan slappe af i spabadet på tagterrassen eller besøge lysthuset og køkkenhaven på øverste etage.
Ufærdigt byggeri ved siden af ejendommen kan i visse områder blokere for sollyset i løbet af formiddagen.
Du kan gå direkte fra ejendommen ned til stranden, hvor du finder færgeforbindelser til Ngor Island.
Du finder muligheder for surfing og dykkerundervisning lige i nærheden af ejendommen.
Du kan benytte den private parkeringsplads eller få hotellets personale til at arrangere lufthavnstransport for dig.
Du kan bo i værelser med aircondition, flisegulve og myggenet, og visse enheder har direkte udsigt over havet.
Ejendommen ligger for enden af en grusvej i et boligområde, hvor der kan forekomme støj.
Personalet taler muligvis kun begrænset engelsk, hvilket kan gøre kommunikationen vanskelig, hvis du ikke taler fransk.
Afstand fra La Maison Abaka
Military Airport - Léopold Sédar Senghor International Old Airport:3.3 km
Dakar:10.9 km
Ja, La Maison Abaka har 2 poolområden.
Ja, La Maison Abaka har en kæledyrspolitik, der kan variere baseret på værelsestype eller tilgængelighed. Tjek venligst direkte med hotellet for at får mere at vide om deres kæledyrspolitik.
Ja, La Maison Abaka har Parkering for gæster.
La Maison Abaka ligger på PFXQ+X4C, Plage de N’Gor, 29662, Dakar i Senegal.
Populære attraktioner i nærheden af La Maison Abaka inkluderer Léopold Sédar Senghor International Airport, Île de Gorée.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.