


1 / 99
Du kan gå til hovedstranden, butikkerne og restauranterne i Avalon Bay på blot fem minutter.
Du kan tilberede dine egne måltider i de tekøkkener eller fuldt udstyrede køkkener, som findes i mange af hytterne og lejlighederne.
Da der er tale om en historisk ejendom, skal du forvente at gå på flere trapper, og området er ikke fuldt tilgængeligt for kørestolsbrugere.
Du kan købe ind til dit ophold i Vons-supermarkedet, som ligger blot en blok fra ejendommen.
Du kan benytte de udendørs grillfaciliteter og de fælles terrasseområder, der er omgivet af planter og blomster.
Du kan få opbevaret din bagage hos personalet før indtjekning eller efter udtjekning, så du får mest muligt ud af din tid på øen.
Ejendommen ligger for enden af en stejl vej, så du skal være forberedt på en gåtur op ad bakke fra byens centrum.
Værelserne bærer præg af bygningens alder med ældre VVS-installationer, mindre badeværelser og gulve, der kan hælde en smule.
Hotellet udmærker sig med sin særlige, historiske charme og en unik atmosfære, der minder om et sommerhus eller et træhus, hvilket adskiller det fra moderne resorter. Dets kendetegn er evnen til at tilbyde et fredfyldt og afslappende tilflugtssted midt i frodige, smukke haver og kunstfærdigt flisearbejde, ofte med charmerende udsigt. Dette gør det til et ideelt valg for par, der søger en romantisk ferie, familier, der ønsker komfortabel og rummelig indkvartering, samt turister, der sætter pris på en rolig base tæt på seværdigheder. Gæster, der søger et fredfyldt og afslappende ophold, vil finde den afsides beliggenhed tiltalende. For at forbedre din oplevelse kan du overveje at anmode om et værelse med terrasse eller balkon for at nyde den naturskønne udsigt, være forberedt på, at der er trapper til nogle værelser, og udnytte de praktiske tekøkkenfaciliteter til selvforplejning.
Afstand fra La Paloma Las Flores
Catalina Island Museum:0.2 km
Avalon:0.7 km
Catalina Casino:0.8 km
Bird Park:0.9 km
Avalon Dive Park:0.9 km
Salta Verde Point:9.2 km
Whales Tail:14.4 km
Spouting Caves:17.8 km
Perdition Caves:18.1 km
Downtown Long Beach:49 km
Los Angeles International Airport:67.2 km
Nej, La Paloma Las Flores har ingen poolområder.
Nej, La Paloma Las Flores tillader ikke kæledyr.
Nej, La Paloma Las Flores tilbyder ikke parkering.
Indtjekning på La Paloma Las Flores er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .
La Paloma Las Flores ligger på 328 Sunny Ln, 90704, Avalon i USA.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.