- Gratis wi-fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt



1 / 74
Du kan gå cirka 1,6 kilometer eller tage en kort bustur fra Avignon TGV-togstationen for at nå frem til overnatningsstedet.
Nyd en morgenbuffet, der serveres i den uformelle spisesal eller ude i haven.
Overnatningsstedet bærer præg af sin alder, herunder slidt maling og mindre skader på enkelte værelser.
Du kan kontakte personalet i receptionen, hvis du har brug for hjælp til bagageopbevaring eller booking af billetter til lokale arrangementer.
Du kan slappe af på værelset, som er udstyret med aircondition og fladskærms-tv.
Hotellet ligger i et erhvervsområde i udkanten af Avignon, cirka 5 kilometer fra byens centrum.
Værelserne har tynde vægge, hvilket betyder, at støj fra naborummene kan forekomme.
Avignon har 4 hoteller fra Louvre, inklusive dette.
Priserne på hoteller fra Louvre i Avignon ligger typisk mellem 0 kr. og 0 kr. pr. nat baseret på prognoser.
Dette hotel er et praktisk valg for budgetrejsende og solorejsende, der søger et bekvemt sted at overnatte. Den fremragende beliggenhed nær TGV-stationen gør det ideelt for dem med tidlige afgange eller sene ankomster. Hotellets vigtigste facilitet er den gratis og sikre parkering, hvilket er en stor fordel for gæster, der rejser i bil. Gæsterne roser konsekvent receptionens personale for deres hjælpsomhed og den overraskende gode morgenmadsbuffet, som tilbyder friske baguetter og mulighed for at spise på udendørsterrassen. For en mere rolig oplevelse bør gæster bede om et værelse, der vender væk fra industriområdet.
ZAC de Courtine, 255 Chem. de Ramatuel, 84000, Avignon, Frankrig
ZAC de Courtine, 255 Chem. de Ramatuel, 84000, Avignon, Frankrig
Nej, Premiere Classe Avignon Courtine Gare TGV har ingen poolområder.
Ja, Premiere Classe Avignon Courtine Gare TGV har en kæledyrspolitik, der kan variere baseret på værelsestype eller tilgængelighed. Tjek venligst direkte med hotellet for at får mere at vide om deres kæledyrspolitik.
Ja, Premiere Classe Avignon Courtine Gare TGV har Parkering, Handicapvenlig parkering for gæster.
Indtjekning på Premiere Classe Avignon Courtine Gare TGV er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .
Premiere Classe Avignon Courtine Gare TGV ligger på ZAC de Courtine, 255 Chem. de Ramatuel, 84000, Avignon i Frankrig.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.