


1 / 69
Du kan slappe af i to udendørs swimmingpools, der suppleres af et spabad. Det hele ligger i smukt anlagte haver, som skaber et fredfyldt tilflugtssted for dig.
Du kan drage fordel af rummelige værelser, barnesenge og høje stole, der er tilgængelige efter anmodning, og som passer til familier med spædbørn og småbørn.
Udforsk det livlige Grace Bay-område nemt, da adskillige restauranter, butikker og Graceway Gourmet-supermarkedet alle ligger i gåafstand.
Brug udflugtsskranken og conciergen til at arrangere guidede øko-ture, ridning, biludlejning og forskellige vandaktiviteter.
Nyd forfriskende drinks og en livlig atmosfære i tiki-baren på stedet, som er et perfekt sted at slappe af ved poolen.
Oplev store studier og suiter med flere soveværelser, der har fuldt udstyret køkken eller tekøkken samt vaskemaskine og tørretumbler i enheden. Det er ideelt til længere ophold og familier.
Oplev en indbydende atmosfære med en ugentlig cocktailreception, hvor du får mulighed for at hygge dig og nyde en gratis drink.
En rolig og velbeliggende base for selvstændige ø-udforskere.
Dette overnatningssted er et funktionelt valg for rejsende, der søger et enkelt og velholdt hotel, hvor der lægges vægt på effektiv gæsteservice og pålidelig betjening. Den fremragende beliggenhed i gåafstand fra Grace Bay Beach suppleres af to indbydende swimmingpools, der udgør hotellets naturlige samlingspunkt for afslapning. Kundeserviceteamet fremhæves ofte som hotellets største aktiv, og gæster, der ønsker ekstra plads, bør overveje at booke suiter med egen balkon for at få det fulde udbytte af de komfortable og rummelige faciliteter.
Nogle gæster nævnte: begrænset morgenmadsudvalg, lejlighedsvise myg, knirkende sengerammer.
Afstand fra Villa del Mar
Stage:2.9 km
Coral Gardens Snorkling Trail:3.5 km
TCIFA National Stadium:5.2 km
Smiths Reef:5.5 km
Progress House Progressive National Party Head Quarters:9.4 km
Providenciales:10.2 km
Cap-Haitien International Airport:230.5 km
Ja, Villa del Mar har 2 poolområden.
Nej, Villa del Mar tillader ikke kæledyr.
Ja, Villa del Mar har Parkering for gæster.
Indtjekning på Villa del Mar er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .
Villa del Mar ligger på Bonaventure Cres, TKCA1ZZ, Providenciales i Turks and Caicos Islands.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.