


1 / 57
Få en roligere oplevelse på en etage med begrænset adgang, der er indrettet specifikt til forretningsrejsende, som søger fred og ro væk fra poolområdet.
Nyd et familievenligt måltid, hvor børn under 10 år spiser gratis, og benyt dig af roomservice uden ekstra leveringsgebyrer.
Oplev Canadas første digitale vandgardin sammen med to sammenflettede rutsjebaner, et legeområde med interaktive springvand og et særligt område til de mindste.
Fordyb dig i en unik og uafhængig hotelstemning præget af humor, lokal stolthed og en varm, fællesskabsorienteret service.
Slap af i det store indendørs spabad eller hold formen ved lige i døgnåbne fitnessstudie, der er udstyret med moderne konditions- og styrkemaskiner.
Udforsk det livlige område omkring South Albert Street, der ligger under 5 minutters gang fra gode spisesteder som The Keg og store indkøbsmuligheder i Southland Mall.
Oplev maksimal bekvemmelighed i unikke værelser med direkte adgang fra altan eller terrasse til vandlandets dæk, hvilket er ideelt for familier og grupper.
Nyd en Guinness Burger eller en signatur-øl i dette irske pub-miljø på selve hotellet, hvor du finder en hyggelig atmosfære og et menukort med både pizza og burgere.
Det 3-stjernede Atlas Hotel er et lokalt ejet og uafhængigt overnatningssted i South Regina. Hotellet har sit eget vandland, Soaked! Waterpark, som inkluderer to vandrutsjebaner og et digitalt vandgardin, samt den familievenlige restaurant DISH og den keltisk-inspirerede pub Knotted Thistle Pub. Gæster kan vælge mellem Business Club-værelser eller værelser med direkte adgang til vandlandet. Roomservice er tilgængelig uden ekstra gebyr. Hotellet har en bedømmelse på 8,7 baseret på over 4.500 anmeldelser, hvor gæsterne især fremhæver atmosfæren, aktiviteterne og stedets egnethed til par.
Dette hotel er et pulserende tilflugtssted, der henvender sig til både familier og forretningsrejsende og tilbyder en alsidig og engagerende atmosfære. Dets praktiske og centrale beliggenhed giver nem adgang til lokale attraktioner og faciliteter, herunder adskillige restauranter og butikker. Højdepunktet for mange er det imponerende vandland, der byder på to store vandrutsjebaner, et spabad og et sprøjteområde, hvilket sikrer uendelig sjov for alle aldre. Gæsterne roser konsekvent det imødekommende og venlige personale og service, hvor hotellets restaurant, Dish, og pubben Knotted Thistle får ros for deres lækre og varierede kulinariske tilbud. For en mere rolig oplevelse kan du overveje at anmode om et værelse væk fra vandlandet.
Afstand fra The Atlas Hotel
Mackenzie Art Gallery:1.4 km
Conexus Arts Centre:2.2 km
Wascana Lake:2.3 km
Albert Memorial Bridge:2.6 km
Saskatchewan Science Centre:2.8 km
Royal Saskatchewan Museum:3 km
Darke Hall:3 km
Regina:3.8 km
Mosaic Stadium:4.3 km
Government House:5 km
Saskatoon John G. Diefenbaker International Airport:243.8 km
Ja, The Atlas Hotel har 1 poolområdet.
Nej, The Atlas Hotel tillader ikke kæledyr.
Ja, The Atlas Hotel har Parkering, Handicapvenlig parkering for gæster.
Indtjekning på The Atlas Hotel er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .
The Atlas Hotel ligger på 4177 Albert St, S4S3R6, Regina i Canada.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.