
1 / 1
Du har mulighed for at lave mad i de fuldt udstyrede køkkenfaciliteter, som findes i hver taglejlighed.
Det er let at rejse til og fra Quedlinburg togstation, som ligger blot 600 meter fra ejendommen.
Lejlighederne ligger på loftet af den historiske bygning, hvilket betyder, at du skal benytte den originale trappe for at komme derop.
Du kan parkere din bil direkte ved ejendommen på den dertil indrettede private gårdsplads.
Oplev en overnatning i en bindingsværksbygning, der er optaget på UNESCOs verdensarvsliste og stammer helt tilbage fra 1613.
Du kan nå den historiske gamle bydel og lokale seværdigheder som St. Servatius-kirken på under 10 minutters gang.
Afstand fra Kaufmannshaus Anno 1613
Quedlinburg:0.7 km
Halberstadt Cathedral:13.8 km
Nej, Kaufmannshaus Anno 1613 har ingen poolområder.
Nej, Kaufmannshaus Anno 1613 tillader ikke kæledyr.
Ja, Kaufmannshaus Anno 1613 har Parkering for gæster.
Kaufmannshaus Anno 1613 ligger på Steinweg 54, 06484, Quedlinburg i Tyskland.
Populære attraktioner i nærheden af Kaufmannshaus Anno 1613 inkluderer Wurmbergseilbahn, Brocken, Nationalpark Harz, Schierke, Sole-Therme, Hochseilgarten Sankt Andreasberg, Altstadt, Thale.
De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.