af538 kr.
Se priser fra 13 hjemmesider
Hotel Prinzenpalais Bad Doberan
Hotel Prinzenpalais Bad Doberan
Hotel Prinzenpalais Bad Doberan
Hotel Prinzenpalais Bad Doberan
Hotel Prinzenpalais Bad Doberan

Godt at vide

  • Hyggeligt spaområde med boblebad

    Slap af i det lille spaområde, som har et boblebad og en sauna, perfekt til afslapning efter en dag med udforskning.

  • Charmerende have og terrasse

    Slap af i hotellets have med en terrassebar, som giver dig et behageligt udendørsområde.

  • Historisk neoklassisk arkitektur

    Oplev et ophold i en charmerende bygning opført i 1821, som oprindeligt fungerede som sommerresidens for Mecklenburgs prinser og hertuger.

  • Tæt på Doberan Minster

    Udforsk den imponerende Münster Bad Doberan, en middelalderlig katedral, som ligger i behagelig gåafstand fra hotellet.

  • Bibliotek og lounge på stedet

    Find et roligt tilflugtssted i den sociale lounge med et bibliotek, ideelt til at læse eller nyde de seneste nyheder.

  • Unik selvbetjenings-honesty bar

    Nyd den karakteristiske selvbetjeningsbar i indgangsområdet, som fungerer på tillidsbasis, hvor du selv noterer dit forbrug.

Denne opsummering er blevet til ved hjælp af kunstig intelligens og er muligvis ikke 100% korrekt.

Sammenlign med lignende overnatningssteder

Valgt overnatningssted

  • Gratis wi-fi
  • Parkering
  • Kæledyr tilladt
af538 kr.
Se priser fra 13 hjemmesider

Lignende overnatningssteder

    • Gratis wi-fi
    • Pool
    • Spa
    af472 kr.
    Se priser fra 16 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Spa
    • Parkering
    af816 kr.
    Se priser fra 10 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Pool
    • Spa
    af1.556 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Spa
    • Parkering
    af601 kr.
    Se priser fra 17 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Spa
    • Parkering
    af505 kr.
    Se priser fra 13 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Restaurant
    af678 kr.
    Se priser fra 11 hjemmesider
    • Parkering
    • Restaurant
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    • Parkering
    • Restaurant
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    • Restaurant
    af740 kr.
    Se priser fra 3 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Parkering
    af897 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
    • Gratis wi-fi
    • Spa
    • Parkering
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser

Pristendens

Baseret på de laveste priser på trivago i løbet af de sidste 30 dage
1.601 kr.
800 kr.
0 kr.

Tue, 15/09/26

1.177 kr.

Wed, 16/09/26

1.103 kr.

Thu, 17/09/26

1.103 kr.

Fri, 18/09/26

1.540 kr.

Sat, 19/09/26

1.204 kr.

Sun, 20/09/26

1.204 kr.

Mon, 21/09/26

1.204 kr.

Tue, 22/09/26

1.204 kr.

Wed, 23/09/26

1.601 kr.

Thu, 24/09/26

1.103 kr.

Fri, 25/09/26

1.513 kr.

Sat, 26/09/26

1.002 kr.

Sun, 27/09/26

774 kr.

Mon, 28/09/26

774 kr.

Tue, 29/09/26

848 kr.

Wed, 30/09/26

774 kr.

Thu, 01/10/26

760 kr.

Fri, 02/10/26

1.046 kr.

Sat, 03/10/26

1.103 kr.

Sun, 04/10/26

773 kr.

Mon, 05/10/26

767 kr.

Tue, 06/10/26

837 kr.

Wed, 07/10/26

767 kr.

Thu, 08/10/26

764 kr.

Fri, 09/10/26

908 kr.

Sat, 10/10/26

1.177 kr.

Sun, 11/10/26

774 kr.

Mon, 12/10/26

771 kr.

Tue, 13/10/26

764 kr.

Wed, 14/10/26

771 kr.

Thu, 15/10/26

842 kr.

Fri, 16/10/26

908 kr.

Sat, 17/10/26

1.166 kr.

Sun, 18/10/26

774 kr.

Mon, 19/10/26

764 kr.

Tue, 20/10/26

764 kr.

Wed, 21/10/26

764 kr.

Thu, 22/10/26

764 kr.

Fri, 23/10/26

869 kr.

Sat, 24/10/26

1.117 kr.

Sun, 25/10/26

774 kr.

Mon, 26/10/26

N/A

Tue, 27/10/26

N/A

Wed, 28/10/26

N/A

Thu, 29/10/26

738 kr.

Fri, 30/10/26

N/A

Sat, 31/10/26

834 kr.

Sun, 01/11/26

595 kr.

Mon, 02/11/26

N/A

Tue, 03/11/26

612 kr.

Wed, 04/11/26

N/A

Thu, 05/11/26

N/A

Fri, 06/11/26

873 kr.

Anmeldelser

8,4
Meget godt
baseret på 1.497 bedømmelser fra større 
hjemmesider

Opsummering af anmeldelser

Opsummeret vha. kunstig intelligens baseret på 300+ gæsteanmeldelser

Dette charmerende hotel er et historisk tilflugtssted, perfekt for turister og par, der søger en unik og afslappende ferie. Hotellets optimale og centrale beliggenhed i Bad Doberan giver nem adgang til lokale attraktioner og den nærliggende kyst. Et særpræg er selvbetjeningsbaren i indgangspartiet, der fungerer på et tillidsbaseret system for gæsternes bekvemmelighed. Gæsterne roser konsekvent det exceptionelle personale og den gode service samt den højkvalitets morgenmadsbuffet. For en uforglemmelig oplevelse kan du overveje et værelse med udsigt til det historiske damptog Molli, når det passerer forbi.

Vurderet over gennemsnittet for Bad Doberan

Gæsteanmeldelser

Fremragende56%
Meget godt21%
Godt10%
Rimeligt10%
Skuffende3%

Populære faciliteter

  • Wi-fi i lobbyen
  • Wi-fi på værelserne
  • Parkering
  • Kæledyr tilladt
  • Hotelbar

Alle faciliteter

Overnatningsstedets faciliteter

  1. Businesscenter
  2. Café
  3. Forhal/lobby
  4. Hurtig indtjekning/udtjekning
  5. Elevator
  6. Parkering
  7. Terrasse
  8. Kæledyr tilladt
  9. Bar
  10. Værdiskab på hotellet
  11. Mødelokaler
  12. Ikke-rygerværelser

For børn

  1. Børnepasning

Værelsesfaciliteter

  1. Badekar
  2. Badeværelse med bruser
  3. Vinduer som kan åbnes
  4. Fjernsyn
  5. Hårtørrer
  6. Centralvarme
  7. Radio
  8. Satellit-TV
  9. Skrivebord
  10. Telefon
  11. Pengeskab på værelset
  12. Kabel-TV

Sportsfaciliteter

  1. Cykeludlejning
  2. Golfbane
  3. Ridning
  4. Vandresti

Hotellets tema/type

  1. Konferencehotel

Wellness

  1. Kropsbehandlinger

Tilgængelighed

  1. Handicapvenlig parkering

Beliggenhed

Alexandrinenpl. 8, 18209, Bad Doberan, Tyskland

Afstand fra Hotel Prinzenpalais Bad Doberan

Frank-Zappa-Denkmal:0.1 km

:0.4 km

Bad Doberan:0.4 km

Kunsthalle Rostock:12.1 km

Zoologischer Garten Rostock:12.3 km

Ostseestadion:12.7 km

Dresden:12.7 km

Volkstheater:14.1 km

Kröpeliner Tor:14.9 km

Stephan Jantzen:15 km

Jakobikirchplatz:15.1 km

Lübeck Airport:84.7 km

Udforsk oplevelser i nærheden

Oplysninger om overnatningsstedet

Alexandrinenpl. 8, 18209, Bad Doberan, Tyskland

Ofte stillede spørgsmål om Hotel Prinzenpalais Bad Doberan

  • Er der et poolområde på Hotel Prinzenpalais Bad Doberan?

    Nej, Hotel Prinzenpalais Bad Doberan har ingen poolområder.

  • Er kæledyr tilladt på Hotel Prinzenpalais Bad Doberan?

    Ja, Hotel Prinzenpalais Bad Doberan har en kæledyrspolitik, der kan variere baseret på værelsestype eller tilgængelighed. Tjek venligst direkte med hotellet for at får mere at vide om deres kæledyrspolitik.

  • Er der parkering til rådighed på Hotel Prinzenpalais Bad Doberan?

    Ja, Hotel Prinzenpalais Bad Doberan har Parkering, Handicapvenlig parkering for gæster.

  • Hvor ligger Hotel Prinzenpalais Bad Doberan?

    Hotel Prinzenpalais Bad Doberan ligger på Alexandrinenpl. 8, 18209, Bad Doberan i Tyskland.

  • Hvilke populære attraktioner er tæt på Hotel Prinzenpalais Bad Doberan?

De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.

Blandt de bedst bedømte Hotels i Bad Doberan

  • Populært valg
    Mesogios
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Gästehaus Kleiner Wacholder
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Hotel Friedrich-Franz-Palais
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Populært valg
    Hotel Nienhäger Strand
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Populært valg
    Hotel Kiebitz an der Ostsee
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Apart Rosengarten
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
  • Populært valg
    Wittenbeck Resort
    af613 kr.
    Se priser fra 6 hjemmesider
  • Populært valg
    Morada Resort Kühlungsborn
    af1.210 kr.
    Se priser fra 3 hjemmesider
  • Villa Strandperle IV Jahreszeiten
    af650 kr.
    Se priser fra 2 hjemmesider

Destinationer nær Hotel Prinzenpalais Bad Doberan