North Circular Road, London, NW107UG, Storbritannien
af297 kr.
Se priser fra 10 hjemmesider
Se priser
Travelodge London Wembley
Travelodge London Wembley
Travelodge London Wembley
Travelodge London Wembley
Travelodge London Wembley

Godt at vide

  • Praktisk parkering på stedet

    Drag fordel af sikker parkering på stedet, der er tilgængelig mod et gebyr, hvilket giver nemhed og ro i sindet for gæster, der rejser i bil.

  • Rummelige familieværelser

    Oplev generøst store familieværelser, der komfortabelt kan rumme op til to voksne og tre børn med rigelig plads til et afslappende ophold.

  • Kæledyrsvenlig indkvartering

    Rejs med dine pelsede venner, da hotellet byder hunde velkommen, hvilket gør det til et praktisk valg for kæledyrsejere, der besøger London.

  • Nyligt renoveret bar og café

    Nyd den nyopdaterede bar og café, der tilbyder en behagelig atmosfære til spisning og drinks, med et godt udvalg af mad og drikkevarer.

  • Specialdesignede senge for komfort

    Sov godt i specialdesignede senge, der sikrer en behagelig og afslappende nattesøvn for alle gæster.

  • Tæt på Wembley-attraktioner

    Bo tæt på Wembley Stadium og OVO Arena, med praktiske busruter og gåafstand til store spillesteder.

Denne opsummering er blevet til ved hjælp af kunstig intelligens og er muligvis ikke 100% korrekt.

Sammenlign med lignende overnatningssteder

Valgt overnatningssted

af297 kr.
Se priser fra 10 hjemmesider
Se priser

Lignende overnatningssteder

  • af513 kr.
    Se priser fra 14 hjemmesider
    Se priser
  • af152 kr.
    Se priser fra 13 hjemmesider
    Se priser
  • af1.159 kr.
    Se priser fra 18 hjemmesider
    Se priser
  • af572 kr.
    Se priser fra 13 hjemmesider
    Se priser
  • af595 kr.
    Se priser fra 19 hjemmesider
    Se priser
  • af467 kr.
    Se priser fra 18 hjemmesider
    Se priser
  • af376 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
    Se priser
  • af372 kr.
    Se priser fra 14 hjemmesider
    Se priser
  • af268 kr.
    Se priser fra 4 hjemmesider
    Se priser
  • af342 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
    Se priser
  • af898 kr.
    Se priser fra 18 hjemmesider
    Se priser
  • af579 kr.
    Se priser fra 16 hjemmesider
    Se priser

Pristendens

Baseret på gennemsnitlige priser på trivago i løbet af de sidste 30 dage
7.392 kr.
3.695 kr.
0 kr.

Mo, 03/08/26

1.287 kr.

Di, 04/08/26

713 kr.

Mi, 05/08/26

1.172 kr.

Do, 06/08/26

1.728 kr.

Fr, 07/08/26

825 kr.

Sa, 08/08/26

2.448 kr.

So, 09/08/26

1.346 kr.

Mo, 10/08/26

836 kr.

Di, 11/08/26

944 kr.

Mi, 12/08/26

1.491 kr.

Do, 13/08/26

1.203 kr.

Fr, 14/08/26

6.109 kr.

Sa, 15/08/26

3.340 kr.

So, 16/08/26

3.416 kr.

Mo, 17/08/26

1.780 kr.

Di, 18/08/26

3.867 kr.

Mi, 19/08/26

3.142 kr.

Do, 20/08/26

1.016 kr.

Fr, 21/08/26

1.131 kr.

Sa, 22/08/26

1.798 kr.

So, 23/08/26

1.129 kr.

Mo, 24/08/26

583 kr.

Di, 25/08/26

1.204 kr.

Mi, 26/08/26

2.110 kr.

Do, 27/08/26

1.088 kr.

Fr, 28/08/26

1.951 kr.

Sa, 29/08/26

2.952 kr.

So, 30/08/26

2.614 kr.

Mo, 31/08/26

596 kr.

Di, 01/09/26

1.041 kr.

Mi, 02/09/26

1.227 kr.

Do, 03/09/26

2.839 kr.

Fr, 04/09/26

6.109 kr.

Sa, 05/09/26

2.182 kr.

So, 06/09/26

N/A

Mo, 07/09/26

1.173 kr.

Di, 08/09/26

2.532 kr.

Mi, 09/09/26

7.392 kr.

Do, 10/09/26

1.570 kr.

Fr, 11/09/26

1.168 kr.

Sa, 12/09/26

3.209 kr.

So, 13/09/26

698 kr.

Mo, 14/09/26

602 kr.

Di, 15/09/26

1.356 kr.

Mi, 16/09/26

1.708 kr.

Do, 17/09/26

1.660 kr.

Fr, 18/09/26

1.967 kr.

Sa, 19/09/26

2.443 kr.

So, 20/09/26

617 kr.

Mo, 21/09/26

940 kr.

Di, 22/09/26

1.624 kr.

Mi, 23/09/26

1.265 kr.

Do, 24/09/26

971 kr.

Fr, 25/09/26

1.043 kr.

Sa, 26/09/26

4.481 kr.

So, 27/09/26

940 kr.

Mo, 28/09/26

977 kr.

Di, 29/09/26

883 kr.

Mi, 30/09/26

981 kr.

Do, 01/10/26

703 kr.

Fr, 02/10/26

588 kr.

Sa, 03/10/26

3.721 kr.

Anmeldelser

7,6
Godt
baseret på 8.430 bedømmelser fra større 
hjemmesider

Opsummering af anmeldelser

Opsummeret vha. kunstig intelligens baseret på 800+ gæsteanmeldelser · Senest opdateret: 29 May 2026

Dette hotel er et budgetvenligt bycentrum, ideelt for turister og vennegrupper, der udforsker London. Dets førsteklasses beliggenhed giver fremragende adgang til forskellige transportforbindelser, herunder et busstoppested lige udenfor og Stonebridge Park station inden for 10-15 minutters gang, med ruter ind til det centrale London. Hotellet har en praktisk døgnåben bar og køkken, der ofte serverer pizza og pomfritter, hvilket er et højdepunkt for mange gæster. Gæsterne roser konsekvent personalets enestående venlighed og hjælpsomhed, og receptionsteamet er især kendt for deres effektivitet. For et mere roligt ophold bør gæster anmode om et værelse, der vender mod bagsiden af hotellet.

Vurderet over gennemsnittet for London

Gæsteanmeldelser

Fremragende43%
Meget godt14%
Godt12%
Rimeligt12%
Skuffende19%

Populære faciliteter

  • Wi-fi i lobbyen
  • Wi-fi på værelserne
  • Parkering
  • Kæledyr tilladt
  • Restaurant
  • Hotelbar

Alle faciliteter

Overnatningsstedets faciliteter

  1. Businesscenter
  2. Café
  3. Forhal/lobby
  4. Hurtig indtjekning/udtjekning
  5. Parkering
  6. Kæledyr tilladt
  7. Bar
  8. Mødelokaler
  9. Ikke-rygerværelser
  10. Restaurant
  11. Døgnåben reception
  12. offentlig wi-fi

Værelsesfaciliteter

  1. Badeværelse med bruser
  2. Vinduer som kan åbnes
  3. Fjernsyn
  4. Elkedel
  5. Telefon
  6. Kabel-TV
  7. Wi-fi (værelse)
  8. Allergivenlige senge
  9. Kaffemaskine
  10. Fladskærms-tv

Hotellets egenskaber

  1. LGBTQ+-venligt

Tilgængelighed

  1. Handicapvenlig rute
  2. Handicapvenlig parkering

Beliggenhed

North Circular Road, London, NW107UG, Storbritannien

Afstand fra Travelodge London Wembley

Stonebridge Park:0.8 km

Wembley Stadium:2 km

Lord's Cricket Ground:7.8 km

Buckingham Palace:10.6 km

London:11.4 km

Westminster Abbey:11.7 km

Elizabeth Tower:11.8 km

Palace Of Westminster:11.8 km

House Of Lords:11.9 km

St Paul's Cathedral:13.1 km

London Heathrow Airport:14.3 km

Tower Of London:14.8 km

Udforsk oplevelser i nærheden

Oplysninger om overnatningsstedet

North Circular Road, London, NW107UG, Storbritannien

Ofte stillede spørgsmål om Travelodge London Wembley

  • Er der et poolområde på Travelodge London Wembley?

    Nej, Travelodge London Wembley har ingen poolområder.

  • Er kæledyr tilladt på Travelodge London Wembley?

    Ja, Travelodge London Wembley har en kæledyrspolitik, der kan variere baseret på værelsestype eller tilgængelighed. Tjek venligst direkte med hotellet for at får mere at vide om deres kæledyrspolitik.

  • Er der parkering til rådighed på Travelodge London Wembley?

    Ja, Travelodge London Wembley har Parkering, Handicapvenlig parkering for gæster.

  • Hvad er indtjeknings- og udtjekningstidspunkterne på Travelodge London Wembley?

    Indtjekning på Travelodge London Wembley er tilgængelig fra kl. . Udtjekning er kl. .

  • Hvor ligger Travelodge London Wembley?

    Travelodge London Wembley ligger på North Circular Road, NW107UG, London i Storbritannien.

De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.

Blandt de bedst bedømte Hotels i London

  • 3 Stjerner
    Hotel
    easyHotel South Kensington
    6,8(3.334 bedømmelser)
    2.2 km til Hyde Park
    af313 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
    Se priser
  • 2 Stjerner
    Hotel
    ibis budget London Whitechapel - Brick Lane
    8,0Meget godt (8.391 bedømmelser)
    1.7 km til Tower Bridge
    af319 kr.
    Se priser fra 7 hjemmesider
    Se priser
  • 4 Stjerner
    Hotel
    Park Grand Hyde Park
    7,5Godt (9.328 bedømmelser)
    0.7 km til Hyde Park
    af617 kr.
    Se priser fra 17 hjemmesider
    Se priser
  • 3 Stjerner
    Hotel
    Travelodge London Kings Cross Royal Scot
    7,2(16.850 bedømmelser)
    2.5 km til Trafalgar Square
    af414 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
    Se priser
  • 4 Stjerner
    Hotel
    Strand Palace
    8,7Fremragende (38.970 bedømmelser)
    0.6 km til Trafalgar Square
    af1.159 kr.
    Se priser fra 18 hjemmesider
    Se priser
  • 3 Stjerner
    Hotel
    Travelodge London Wembley
    7,6Godt (8.430 bedømmelser)
    2.0 km til Wembley stadion
    af297 kr.
    Se priser fra 10 hjemmesider
    Se priser
  • 5 Stjerner
    Hotel
    Shangri-La The Shard, London
    9,4Fremragende (13.705 bedømmelser)
    0.5 km til Tower Bridge
    af3.475 kr.
    Se priser fra 18 hjemmesider
    Se priser
  • Populært valg
    3 Stjerner
    Hotel
    Zedwell Piccadilly Circus
    7,8Godt (57.066 bedømmelser)
    London, 0.6 km til Centrum
    af513 kr.
    Se priser fra 14 hjemmesider
    Se priser
  • 4 Stjerner
    Hotel
    The Resident Kensington
    8,5Fremragende (2.298 bedømmelser)
    2.5 km til Hyde Park
    af710 kr.
    Se priser fra 2 hjemmesider
    Se priser

Destinationer nær Travelodge London Wembley