Cumhuriyet, Ahmet Tokuş Blv. No:100, 07425, Alanya, Tyrkiet
af848 kr.
Se priser fra 8 hjemmesider
Se priser
Day One Beach Resort & SPA - Adult Only
Day One Beach Resort & SPA - Adult Only
Day One Beach Resort & SPA - Adult Only
Day One Beach Resort & SPA - Adult Only
Day One Beach Resort & SPA - Adult Only

Godt at vide

  • Panoramaudsigt over havet og slottet

    Vågn op til en betagende udsigt over Middelhavet og det historiske Alanya Slot fra dit værelses balkon.

  • Gourmetmad på restaurant Origin

    Nyd lækre middelhavs-, steakhouse- og sushi-retter på hotellets restaurant, som også tilbyder vegetariske, halal- og veganske muligheder.

  • Luksuriøs spa med fuld service

    Forkæl dig selv med en række foryngende behandlinger, herunder massage, kropsbehandlinger, ansigtsbehandlinger og et traditionelt tyrkisk bad.

  • Unikt arkitektonisk design

    Oplev et koncepthotel, der skiller sig ud med sine karakteristiske arkitektoniske egenskaber og tilbyder et visuelt slående og mindeværdigt ophold.

  • Værelser med direkte adgang til poolen

    Nyd luksusen af ​​swim-up-værelser, så du kan træde direkte fra din indkvartering ned i en forfriskende pool.

  • Pulserende strandklub og natteliv

    Fordyb dig i den livlige atmosfære i hotellets strandklub med verdenskendte DJ's og dynamisk aftenunderholdning.

  • Strandferiested kun for voksne

    Oplev en rolig og sofistikeret ferie designet eksklusivt til gæster på 18 år og derover, der sikrer en fredelig og rolig atmosfære.

  • Topmoderne fitnesscenter

    Hold din træningsrutine ved lige i et veludstyret fitnesscenter med moderne træningsmaskiner og havudsigt.

  • Privat adgang til sandstrand

    Nyd direkte og eksklusiv adgang til et privat sandstrandområde med liggestole og parasoller.

Denne opsummering er blevet til ved hjælp af kunstig intelligens og er muligvis ikke 100% korrekt.

Sammenlign med lignende overnatningssteder

Valgt overnatningssted

af848 kr.
Se priser fra 8 hjemmesider
Se priser

Lignende overnatningssteder

  • af396 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
    Se priser
  • af457 kr.
    Se priser fra 8 hjemmesider
    Se priser
  • Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    Se priser
  • Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    Se priser
  • af490 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
    Se priser
  • af1.024 kr.
    Se priser fra 1 hjemmeside
    Se priser
  • af210 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
    Se priser
  • af485 kr.
    Se priser fra 2 hjemmesider
    Se priser
  • af261 kr.
    Se priser fra 2 hjemmesider
    Se priser
  • af210 kr.
    Se priser fra 11 hjemmesider
    Se priser
  • af407 kr.
    Se priser fra 2 hjemmesider
    Se priser
  • Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    Se priser

Pristendens

Baseret på gennemsnitlige priser på trivago i løbet af de sidste 30 dage
3.787 kr.
1.895 kr.
0 kr.

四, 16/07/26

2.520 kr.

五, 17/07/26

3.787 kr.

六, 18/07/26

3.248 kr.

日, 19/07/26

2.310 kr.

一, 20/07/26

2.229 kr.

二, 21/07/26

2.087 kr.

三, 22/07/26

2.083 kr.

四, 23/07/26

2.341 kr.

五, 24/07/26

2.353 kr.

六, 25/07/26

2.291 kr.

日, 26/07/26

2.021 kr.

一, 27/07/26

2.193 kr.

二, 28/07/26

2.331 kr.

三, 29/07/26

2.200 kr.

四, 30/07/26

2.219 kr.

五, 31/07/26

2.368 kr.

六, 01/08/26

2.353 kr.

日, 02/08/26

2.391 kr.

一, 03/08/26

2.320 kr.

二, 04/08/26

2.364 kr.

三, 05/08/26

2.324 kr.

四, 06/08/26

2.307 kr.

五, 07/08/26

2.343 kr.

六, 08/08/26

2.346 kr.

日, 09/08/26

2.416 kr.

一, 10/08/26

2.393 kr.

二, 11/08/26

2.415 kr.

三, 12/08/26

2.386 kr.

四, 13/08/26

2.431 kr.

五, 14/08/26

2.385 kr.

六, 15/08/26

2.485 kr.

日, 16/08/26

2.449 kr.

一, 17/08/26

2.351 kr.

二, 18/08/26

2.295 kr.

三, 19/08/26

2.343 kr.

四, 20/08/26

2.237 kr.

五, 21/08/26

2.311 kr.

六, 22/08/26

2.384 kr.

日, 23/08/26

2.304 kr.

一, 24/08/26

2.296 kr.

二, 25/08/26

2.090 kr.

三, 26/08/26

2.339 kr.

四, 27/08/26

2.127 kr.

五, 28/08/26

2.356 kr.

六, 29/08/26

2.373 kr.

日, 30/08/26

2.262 kr.

Anmeldelser

8,8
Fremragende
baseret på 1.924 bedømmelser fra større 
hjemmesider

Opsummering af anmeldelser

Opsummeret vha. kunstig intelligens baseret på 1.000+ gæsteanmeldelser · Senest opdateret: 29 May 2026

Dette hotel kun for voksne er et livligt tilflugtssted ved stranden, ideelt for luksusrejsende og par, der søger en livlig og eksklusiv ferie. Ejendommen kan prale af en enestående direkte beliggenhed ved stranden med øjeblikkelig adgang til havet og to private moler. Gæsterne vil sætte pris på de rummelige og komfortable værelser, hvoraf mange tilbyder fantastisk havudsigt og nogle med private plunge-pools. Personalet får konsekvent stor ros for deres venlige og opmærksomme service, som komplementerer de varierede og lækre kulinariske tilbud, især morgenmadsbuffeten med dens friske råvarer og havudsigt. For en mere rolig oplevelse bør gæster overveje at anmode om et værelse væk fra hotellets natklubside.

Vurderet over gennemsnittet for Alanya

Gæsteanmeldelser

Fremragende73%
Meget godt9%
Godt5%
Rimeligt3%
Skuffende10%

Populære faciliteter

  • Wi-fi i lobbyen
  • Wi-fi på værelserne
  • Pool
  • Spa
  • Parkering
  • Aircondition
  • Restaurant
  • Hotelbar
  • Motionscenter

Alle faciliteter

Overnatningsstedets faciliteter

  1. Café
  2. Natklub
  3. Hurtig indtjekning/udtjekning
  4. Motionscenter
  5. Parkering
  6. Bar
  7. Poolbar
  8. Udendørs pool
  9. Mødelokaler
  10. Restaurant
  11. Døgnåben reception
  12. Snackbar

Wellness

  1. Dampbad
  2. Massage
  3. Sauna
  4. Hammam
  5. Badekåbe
  6. Bodyscrub
  7. Body wrap-behandling

Tilgængelighed

  1. Handicapvenligt

Værelsesfaciliteter

  1. Strygebræt
  2. Aircondition
  3. Skrivebord
  4. Pengeskab på værelset
  5. Kabel-TV
  6. Gratis wi-fi på værelset
  7. Kaffemaskine
  8. Lydisolering

Sportsfaciliteter

  1. Cykeludlejning
  2. Golfbane
  3. Fitness
  4. Ridning
  5. Dykning
  6. Bordtennis
  7. Fiskeri
  8. Snorkling

Beliggenhed

Cumhuriyet, Ahmet Tokuş Blv. No:100, 07425, Alanya, Tyrkiet

Afstand fra Day One Beach Resort & SPA - Adult Only

Alanya:0 km

Alanya Arkeoloji Müzesi:0.6 km

Atatürk House Museum:0.7 km

Red Tower:0.9 km

Hagios Contatinos KIlisesI:1.2 km

Alanya Kalesi (Kale):1.3 km

Arap Evliyası:1.4 km

الغبيبة:7.8 km

Dim Cave:10.2 km

Sharapsa Han:12.2 km

Gazipaşa-Alanya Airport:38.5 km

Udforsk oplevelser i nærheden

Oplysninger om overnatningsstedet

Cumhuriyet, Ahmet Tokuş Blv. No:100, 07425, Alanya, Tyrkiet

Ofte stillede spørgsmål om Day One Beach Resort & SPA - Adult Only

  • Er der et poolområde på Day One Beach Resort & SPA - Adult Only?

    Ja, Day One Beach Resort & SPA - Adult Only har 2 poolområden.

  • Er kæledyr tilladt på Day One Beach Resort & SPA - Adult Only?

    Nej, Day One Beach Resort & SPA - Adult Only tillader ikke kæledyr.

  • Er der parkering til rådighed på Day One Beach Resort & SPA - Adult Only?

    Ja, Day One Beach Resort & SPA - Adult Only har Parkering for gæster.

  • Hvor ligger Day One Beach Resort & SPA - Adult Only?

    Day One Beach Resort & SPA - Adult Only ligger på Cumhuriyet, Ahmet Tokuş Blv. No:100, 07425, Alanya i Tyrkiet.

  • Hvilke populære attraktioner er tæt på Day One Beach Resort & SPA - Adult Only?

    Populære attraktioner i nærheden af Day One Beach Resort & SPA - Adult Only inkluderer Alanya Oba Stadyumu, Cleopatra Beach, Alanya Havn, Turkler, Alanya Bazaar, Gazipaşa Airport, Alanya Marina, Mahmutlar Beach.

De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.

Blandt de bedst bedømte Hotels i Alanya

  • 4 Stjerner
    Hotel
    Numa Port Hotel
    9,1Fremragende (1.883 bedømmelser)
    Alanya, 0.8 km til Centrum
    af490 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
    Se priser
  • 4 Stjerner
    Hotel
    Sey Beach Hotel & Spa
    8,2Meget godt (2.748 bedømmelser)
    Alanya, 8.0 km til Centrum
    af404 kr.
    Se priser fra 12 hjemmesider
    Se priser
  • 5 Stjerner
    Hotel
    Sun Star Resort Hotel
    6,8(3.424 bedømmelser)
    Alanya, 9.3 km til Centrum
    af396 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
    Se priser
  • Hotel
    Royal Garden Beach Hotel
    8,8Fremragende (9.168 bedømmelser)
    Alanya, 12.1 km til Centrum
    af685 kr.
    Se priser fra 6 hjemmesider
    Se priser
  • 3 Stjerner
    Hotel
    Sea Star Hotel
    8,3Meget godt (3.242 bedømmelser)
    Alanya, 6.4 km til Centrum
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    Se priser
  • 4 Stjerner
    Hotel
    Sultan Sipahi Resort
    7,3(2.227 bedømmelser)
    Alanya, 0.9 km til Centrum
    af320 kr.
    Se priser fra 7 hjemmesider
    Se priser
  • 4 Stjerner
    Hotel
    Ananas Hotel
    8,0Meget godt (1.967 bedømmelser)
    Alanya, 3.1 km til Centrum
    af407 kr.
    Se priser fra 2 hjemmesider
    Se priser
  • 5 Stjerner
    Hotel
    Drita
    8,3Meget godt (3.297 bedømmelser)
    Alanya, 14.3 km til Centrum
    af516 kr.
    Se priser fra 3 hjemmesider
    Se priser
  • 5 Stjerner
    Hotel
    Campus Hill Hotel
    8,0Meget godt (1.627 bedømmelser)
    Alanya, 7.8 km til Centrum
    af464 kr.
    Se priser fra 3 hjemmesider
    Se priser

Destinationer nær Day One Beach Resort & SPA - Adult Only