Vesterbrogade 4B, 3250, Græsted-Gilleleje, Danmark
af1.575 kr.
Se priser fra 6 hjemmesider
Se priser
Hotel Gilleleje Strand
Hotel Gilleleje Strand
Hotel Gilleleje Strand
Hotel Gilleleje Strand
Hotel Gilleleje Strand

Godt at vide

  • Charmerende pub med unik karakter

    Slap af i hotellets afslappede pub, der er kendt for sin karakteristiske engelske stil og samling af gamle vægure, som tilbyder et hyggeligt sted til drinks.

  • Fantastisk spisning med lokale specialiteter

    Nyd lækre, veltilberedte måltider i hotellets restaurant, der er kendt for sine lokale råvarer af høj kvalitet og generøse portioner, inklusive frisk fisk.

  • Afslappende terrasse med havudsigt

    Om sommeren kan du slappe af på hotellets terrasse, hvor du kan nyde den forfriskende havudsigt og en rolig udendørs atmosfære.

  • Tæt på Gillelejes kulturelle steder

    Udforsk nærliggende attraktioner som Gilbjergstien, Gilleleje Havn og Skibshallerne Gilleleje Museum, som alle er inden for nem gåafstand.

Denne opsummering er blevet til ved hjælp af kunstig intelligens og er muligvis ikke 100% korrekt.

Sammenlign med lignende overnatningssteder

Valgt overnatningssted

af1.575 kr.
Se priser fra 6 hjemmesider
Se priser

Lignende overnatningssteder

  • af1.656 kr.
    Se priser fra 11 hjemmesider
    Se priser
  • af1.433 kr.
    Se priser fra 8 hjemmesider
    Se priser
  • af787 kr.
    Se priser fra 15 hjemmesider
    Se priser
  • af1.005 kr.
    Se priser fra 14 hjemmesider
    Se priser
  • af1.450 kr.
    Se priser fra 7 hjemmesider
    Se priser
  • Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    Se priser
  • af1.166 kr.
    Se priser fra 2 hjemmesider
    Se priser
  • Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    Se priser
  • Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    Se priser
  • af805 kr.
    Se priser fra 2 hjemmesider
    Se priser

Pristendens

Baseret på gennemsnitlige priser på trivago i løbet af de sidste 30 dage
1.850 kr.
925 kr.
0 kr.

Thu, 16/07/26

1.576 kr.

Fri, 17/07/26

1.576 kr.

Sat, 18/07/26

1.576 kr.

Sun, 19/07/26

1.575 kr.

Mon, 20/07/26

1.575 kr.

Tue, 21/07/26

1.575 kr.

Wed, 22/07/26

1.575 kr.

Thu, 23/07/26

1.576 kr.

Fri, 24/07/26

1.575 kr.

Sat, 25/07/26

1.576 kr.

Sun, 26/07/26

1.575 kr.

Mon, 27/07/26

1.576 kr.

Tue, 28/07/26

N/A

Wed, 29/07/26

1.576 kr.

Thu, 30/07/26

1.576 kr.

Fri, 31/07/26

1.575 kr.

Sat, 01/08/26

1.576 kr.

Sun, 02/08/26

1.575 kr.

Mon, 03/08/26

1.576 kr.

Tue, 04/08/26

1.576 kr.

Wed, 05/08/26

1.575 kr.

Thu, 06/08/26

N/A

Fri, 07/08/26

1.576 kr.

Sat, 08/08/26

1.576 kr.

Sun, 09/08/26

1.575 kr.

Mon, 10/08/26

1.576 kr.

Tue, 11/08/26

1.575 kr.

Wed, 12/08/26

1.575 kr.

Thu, 13/08/26

1.575 kr.

Fri, 14/08/26

1.575 kr.

Sat, 15/08/26

N/A

Sun, 16/08/26

1.575 kr.

Mon, 17/08/26

1.575 kr.

Tue, 18/08/26

N/A

Wed, 19/08/26

1.850 kr.

Thu, 20/08/26

1.575 kr.

Fri, 21/08/26

N/A

Sat, 22/08/26

N/A

Sun, 23/08/26

1.575 kr.

Mon, 24/08/26

1.575 kr.

Tue, 25/08/26

1.615 kr.

Wed, 26/08/26

1.575 kr.

Thu, 27/08/26

1.575 kr.

Fri, 28/08/26

1.575 kr.

Sat, 29/08/26

N/A

Sun, 30/08/26

1.575 kr.

Mon, 31/08/26

1.575 kr.

Tue, 01/09/26

1.575 kr.

Wed, 02/09/26

1.850 kr.

Thu, 03/09/26

N/A

Fri, 04/09/26

N/A

Anmeldelser

8,7
Fremragende
baseret på 1.476 bedømmelser fra større 
hjemmesider

Opsummering af anmeldelser

Opsummeret vha. kunstig intelligens baseret på 400+ gæsteanmeldelser · Senest opdateret: 29 May 2026

Dette hotel er et charmerende og afslappet tilflugtssted, ideelt for par og turister, der søger en hyggelig atmosfære og fremragende værdi. Det kan prale af en førsteklasses central beliggenhed i Gilleleje, der giver øjeblikkelig adgang til byens pulserende atmosfære, butikker, restauranter og er kun en kort gåtur fra stranden og havnen. Den gratis kaffelounge med havudsigt tilbyder et behageligt sted til afslapning. Gæsterne roser konsekvent det venlige, hjælpsomme og professionelle personale og de lækre, veltilberedte måltider, især fiskeretterne, der serveres i restauranten. For et mere roligt ophold kan du overveje at anmode om et værelse mod haven.

Populære faciliteter

  • Wi-fi i lobbyen
  • Wi-fi på værelserne
  • Parkering
  • Restaurant
  • Hotelbar

Alle faciliteter

Overnatningsstedets faciliteter

  1. Businesscenter
  2. Café
  3. Forhal/lobby
  4. Hurtig indtjekning/udtjekning
  5. Elevator
  6. Parkering
  7. Terrasse
  8. Bar
  9. Mødelokaler
  10. Ikke-rygerværelser
  11. Computer med internet
  12. Restaurant

Wellness

  1. Massage

Værelsesfaciliteter

  1. Badeværelse med bruser
  2. Strygebræt
  3. Vinduer som kan åbnes
  4. Fjernsyn
  5. Hårtørrer
  6. Centralvarme
  7. Lille lounge
  8. Pengeskab på værelset
  9. Kabel-TV
  10. Gratis wi-fi på værelset
  11. Garderobe
  12. Lydisolering

Sportsfaciliteter

  1. Cykeludlejning
  2. Golfbane
  3. Vandresti

Beliggenhed

Vesterbrogade 4B, 3250, Græsted-Gilleleje, Danmark

Afstand fra Hotel Gilleleje Strand

Gilleleje:0.3 km

Græsted-Gilleleje:0.4 km

Søborg Slotsruin:3.9 km

Rudolph Tegners Museum:7.4 km

Nordsjællands Fuglepark:7.6 km

Esrum Kloster:9.8 km

Nordmandsdalen:16.7 km

Fredensborg Slot:16.9 km

Hammermøllen:16.9 km

Asserbo Slotsruin:19.4 km

Danmarks Tekniske Museum:19.7 km

Københavns Lufthavn:60.9 km

Udforsk oplevelser i nærheden

Oplysninger om overnatningsstedet

Vesterbrogade 4B, 3250, Græsted-Gilleleje, Danmark

Ofte stillede spørgsmål om Hotel Gilleleje Strand

  • Er der et poolområde på Hotel Gilleleje Strand?

    Nej, Hotel Gilleleje Strand har ingen poolområder.

  • Er kæledyr tilladt på Hotel Gilleleje Strand?

    Nej, Hotel Gilleleje Strand tillader ikke kæledyr.

  • Er der parkering til rådighed på Hotel Gilleleje Strand?

    Ja, Hotel Gilleleje Strand har Parkering for gæster.

  • Hvor ligger Hotel Gilleleje Strand?

    Hotel Gilleleje Strand ligger på Vesterbrogade 4B, 3250, Græsted-Gilleleje i Danmark.

  • Hvilke populære attraktioner er tæt på Hotel Gilleleje Strand?

    Populære attraktioner i nærheden af Hotel Gilleleje Strand inkluderer Østerbro, Bakken, Parken Stadium, Marienlyst, Tisvildeleje, Hornbæk Vest, Dyrehaven, Snekkersten.

De priser og ledige datoer, vi modtager fra bookingsider, ændrer sig hele tiden. Det betyder, at du ikke altid kan finde præcis det samme tilbud, du så på trivago, når du føres videre til bookingsiden.

Blandt de bedst bedømte Hotels i Græsted-Gilleleje

  • 3 Stjerner
    Hotel
    Hotel Hornbækhus
    8,9Fremragende (1.088 bedømmelser)
    Helsingør, 11.0 km til Centrum
    af1.399 kr.
    Se priser fra 7 hjemmesider
    Se priser
  • 4 Stjerner
    Hotel
    Sauntehus Castle Hotel
    7,1(1.181 bedømmelser)
    Helsinge, 18.9 km til Centrum
    af755 kr.
    Se priser fra 13 hjemmesider
    Se priser
  • 2 Stjerner
    Hotel
    Havgaarden Badehotel
    8,3Meget godt (274 bedømmelser)
    Tisvilde, 2.8 km til Centrum
    af1.743 kr.
    Se priser fra 2 hjemmesider
    Se priser
  • Populært valg
    3 Stjerner
    Hotel
    Bymose Hegn Hotel & Kursuscenter
    8,0Meget godt (1.304 bedømmelser)
    Helsinge, 0.9 km til Centrum
    af865 kr.
    Se priser fra 11 hjemmesider
    Se priser
  • Populært valg
    4 Stjerner
    Hotel
    Fredensborg Store Kro
    8,5Fremragende (3.297 bedømmelser)
    Fredensborg-Humlebæk, 7.6 km til Centrum
    af1.005 kr.
    Se priser fra 14 hjemmesider
    Se priser
  • 3 Stjerner
    Hotel
    Visit Örestrand
    9,0Fremragende (255 bedømmelser)
    Höganäs, 3.1 km til Centrum
    af736 kr.
    Se priser fra 9 hjemmesider
    Se priser
  • Populært valg
    2 Stjerner
    Hotel
    Hotell MAVI
    8,5Fremragende (1.348 bedømmelser)
    Viken, 0.9 km til Centrum
    af954 kr.
    Se priser fra 3 hjemmesider
    Se priser
  • Populært valg
    3 Stjerner
    Hotel
    Köpmans Boutique Hotel & Bistro
    9,4Fremragende (429 bedømmelser)
    Höganäs, 0.4 km til Centrum
    af1.045 kr.
    Se priser fra 6 hjemmesider
    Se priser
  • 3 Stjerner
    Hotel
    Vejby Strand
    8,9Fremragende (34 bedømmelser)
    Tisvilde, 3.2 km til Centrum
    Vælg datoer for at se nøjagtige priser
    Se priser

Destinationer nær Hotel Gilleleje Strand